Strážníci opět bodovali. Chytali zbloudilou kozu

Strážníci opět bodovali při pátrání po hledaných osobách PČR.

Hledaného 46letého muže, který nenastoupil k výkonu trestu, zadrželi a předali státním policistům ve středu odpoledne strážníci ze služebny Městské policie Plzeň – Střed. Povědomá tvář ze seznamu osob hledaných policií padla do očí strážníků, když projížděli kolem zastávky MHD Dobrovského.

Druhý úspěch si připsali  strážníci z Doubravky.  V nočních hodinách zahlédli poblíž vjezdu do sportovního areálu v Chrástecké ulici 48letého muže, o kterém   tušili, že je  v hledáčku policistů. Po ověření osobních údajů se jejich podezření potvrdilo.

 

Velká akce na Lochotíně, strážníci chytali zbloudilou kozu.

Strážníky městské policie  v posledních dvou týdnech několikrát zaměstnávala zbloudilá koza, která běhala poblíž kruhového objezdu pod Bílou Horou.  Zpravidla  ji občané viděli pohybovat se  ve  svahu vysokého náspu, nejednou se ale  dostala do blízkosti silnice, kde se stala velkým nebezpečím pro projíždějící řidiče. Na pomoc strážníkům s odchytem zvířete vyjížděl také Karel Makoň  ze Záchranné stanice živočichů Plzeň. Včera se zbloudilou kozu konečně podařilo lochotínským strážníkům s pomocí kolegů z Doubravky odchytit. Když už to vypadalo, že zvíře stojící na vysokém ochozu, obklíčené ze dvou stran strážníky, neunikne, skočilo dolů. Dopadlo na kopýtka a  chtělo prchnout. Dole vyčkávající hlídka  jej však  pohotově chytila a už nepustila. Odchycená koza je dočasně umístěna ve statku Černá ovce.


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz