Anenská pouť na Božím Daru

Reklama

Tradiční krušnohorská Anenská pouť se na Božím Daru uskuteční v

Již v roce 1546 získalo horní město Boží Dar možnost pořádat trhy. Také Anenská pouť 2020 představí širokou škálu produktů od krušnohorských výrobců a umělců. Kvalita a původ jsou hlavním kritériem, které oceňují návštěvníci na božídarském náměstí.

Akci v pohodové atmosféře si užijí malí i velcí. Pro děti jsou připraveny historické kolotoče, dílničky a divadelní spolek Ochotníci Ostrov pro ně od 14 hodin zahraje pohádku „Andulka a loupežníci“.

Návštěvníci se mohou seznámit s tradičními řemesly Krušnohorců: Paličkování v podání dílny paní Lautner z Oberwiesenthalu, rukavičkářství v abertamské dílně a další. Přijeďte a ochutnejte místní speciality, krušnohorské produkty i další rozličné dobroty.

Současně můžete navštívit „Česko-saský krušnohorský řezbářský plenér“, který bude zahájen 22.července a vyvrcholí právě v sobotu na prostranství na začátku Ježíškovy cesty u hřbitova. Návštěvníci Anenské pouti budou moci obdivovat zbrusu nový mobiliář, který obohatí Ježíškovu cestu.

Parkování ve městečku je zakázáno! Vjezd bude z důvodu konání Anenské poutě omezen.

Pro návštěvníky jsou připravena velkokapacitní vyhrazená parkoviště, například Kapka naproti benzinové pumpě. Cena: Kč 100/ celý den (první hodina zdarma)

Více informací na www.bozidar.cz

Těšíme se na viděnou 25. července na Božím Daru.

Zdroj: TZ Infocentrum Boží Dar

Reklama