Maturáles přilákal do KV ARENY stovky studentů

První ročník studentského hudebního festivalu pod názvem Maturáles 2021, který měl vynahradit neuskutečněné maturitní plesy, se odehrál v sobotu v karlovarské KV ARENĚ. Hudební akce zaměřené především na středoškoláky z Karlových Varů se zúčastnilo několik stovek studentů. Na 2 pódiích si mohli poslechnout například hudební ikonu Marpa nebo známé DJ Matamara a Roxtara. Návštěvníci se také mohli vyfotit ve fotokoutku s partnerem akce a dostali polaroidovou fotografii hned na místě. Vystoupila také místní kapela Hlavolamy.

Především bych chtěla velmi poděkovat za pozvání naší třídy. Myslím, že prostor byl zvolený opravdu dobře. DJové hráli bezpochyby perfektně, ale od nás jako malého publika možná trochu nedoceněně. Obsluha nejen za barem byla opravdu velmi příjemná a ochotná. Nabídku jídla a pití hodnotíme také kladně. Věřím, že kdyby se akce nebila s jinými událostmi v sobotní večer, lidí by dorazilo více. Je to škoda, kvůli nevyužitému prostoru.  Večer, po parádním výstupu TroubleGangu, jsme s kamarády zakončili tancem. Děkuji pořadatelům, členům TroubleGangu i všem zúčastněným za připravený večer a krásnou náhradu za maturitní plesy. Těším se na podobné akce. Ještě jednou velké děkuju!“, říká jedna ze zúčastněných studentek Natálie Duriňská, ze Střední uměleckoprůmyslové školy Karlovy Vary.

Kvůli pandemii koronaviru se v letošním roce nemohli uskutečnit tradiční maturitní plesy, část plesů neproběhla ani v loňském roce, a tak se vedení karlovarského magistrátu rozhodlo přijít s nějakou alternativou. Vůbec se nevědělo jaký bude ze strany studentů zájem, nakonec se hudební večer velmi vydařil. Prostory KV Areny a přilehlého okolí jsou i pro podobnou akci ideální. Podařilo se také získat významné partnery večera jako je například Evropa 2, která  zajistila reklamu a DJ na jedno z umístěných podií, které i neslo název zmíněného rádia. Děkuji všem studentům za jejich účast a věřím, že si svůj večer naplno užili“, dodává primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová.


Zdroj:

Jan Kopál

Tiskový mluvčí

www.mmkv.cz