Cestování vlakem je bezpečné, České dráhy pro to dělají maximum

České dráhy nepolevují v pravidelné údržbě a dezinfekci vozidel. Ta probíhá v rámci všech Oblastních centrech údržby ČD. Například v depech na západě Čech, pod která spadají střediska údržby Plzeň, Cheb, České Budějovice, Tábor, Blatná, Klatovy, Louny a Rakovník, probíhá denně dezinfekce 22 kolejových vozidel a dalších 6 vozidel každý den projde ozonizací. Měsíčně tak v každém z těchto dep projde důkladnou ochranou před viry a bakteriemi zhruba 120 souprav. Ve všech střediskách údržby na západě Čech se tak každý měsíc důkladně vydezinfikuje téměř tisícovka souprav.

Při úklidu a dezinfekci souprav věnují úklidové čety zvláštní pozornost dezinfekci všech součástí vybavení, se kterými cestující přicházejí často do kontaktu (kliky, madla, tlačítka apod.) To se provádí se i několikrát za den při vratném čištění souprav.

Dezinfekcí ozónem prochází v rámci pravidelného čištění i klimatizace. Vozidla odstavená na údržbu dezinfikujeme postřiky. Tím chráníme zároveň naše zaměstnance.

Provozní personál je vybaven ochrannými prostředky (roušky, respirátory, desinfekce, rukavice, brýle…)
Ve vlacích a uzavřených objektech a budovách je v souvislosti se zhoršenou epidemickou situací povinnost zakrývání dýchacích cest. Cestující informujeme prostřednictvím plakátů a upozornění vlakovým doprovodem přímo ve vlaku.
Cestující žádáme, aby upřednostnili nákup jízdenky online, prostřednictvím aplikace Můj vlak nebo při nákupu ve vlaku využili bezkontaktní platbu. Při nákupu na e-shopu ve vnitrostátní dopravě je pak místenka zdarma (kromě povinně místenkových vlaků).

České dráhy, a.s.


Zdroj:

Ing. Gabriela Novotná
Regionální tisková mluvčí

www.cd.cz