Několik případů vloupání

BLOVICKO – Pomozte při pátrání po pachateli.

Kriminalisté 1. oddělení obecné kriminality územního odboru Plzeň-venkov společně s obvodním oddělení Blovice pátrají po neznámém pachateli, který se vloupal do rekreačních chat v chatové oblasti Koukalka Borovno a Mítov.

V době od března do května 2018 se vloupal do 3 chat v chatové osadě Koukalka Borovno a Mítov, které prohledal a odcizil 3x televizor, dalekohled, Ibalgin, láhev Sava a masové konzervy v celkové hodnotě za téměř 13.000 korun. Další škodu pachatel způsobil rozbitím skleněné výplně okna. Majitelům tak způsobil celkovou škodu ve výši 18.845 korun.

Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním a přečinu porušování domovní svobody.

Majitelům chat doporučujeme, aby si ve svých chatách nezanechávali v době své nepřítomnosti cenné věci. Je vhodné objekt zabezpečit elektronickým zabezpečením a mechanickými zábrannými prostředky, jako jsou například bezpečností zámkový systém, mříže, uzamykatelné okenice. Chaty by majitelé měli nepravidelně navštěvovat a všímat si pohybu podezřelých osob a vozidel v chatových oblastech.

Při prověřování se policistům podařilo získat fotografie ze záznamu, na kterých je zachycen muž, který se v inkriminovanou dobu pohyboval poblíž místa, kde došlo k trestnému činu, a mohl by být pro policisty důležitým svědkem. Proto žádáme širokou veřejnost o pomoc.  Pokud osobu na základě přiložených fotografií poznáte, obraťte se buď přímo na obvodní oddělení Blovice – Hradišťská 136, tel.: 974 326 710 nebo zavolejte na tísňovou linku Policie České republiky 158.


Zdroj:

pprap. Iveta Kořínková
vrchní asistent