HECHT představuje městská a sportovní elektrokola

Česká značka HECHT, která je známá především svou zahradní technikou a dílenským nářadím, vyrábí také produkty z dalších segmentů. Příkladem jsou specializovaná elektrokola: jak městské „skládačky“, tak sportovní outdoorová.

Jízdní kola s akumulátorovým pohonem nejsou na trhu žádnou novinkou, ovšem zpravidla vždy se jednalo o nevzhledné stroje s velkou „bednou“ – akumulátorem umístěným u sedlové tyče. Elektrokola HECHT ale nabízí elegantní řešení. Díky moderním lithiovým akumulátorům, které pojmou relativně velké množství elektrické energie, a přitom jsou lehké a skladné, je akumulátor zcela ukrytý v rámu kola, přesto je ale vyměnitelný. Elektromotor včetně planetového převodu je skryt také, a to v náboji zadního kola. U městských či horských elektrokol HECHT si tedy mnozí ani při delším zkoumání neuvědomí, že si prohlížejí stroj s akumulátorovým pohonem.

 

Naplno a kamkoliv

Elektrokola vám umožní navštívit místa, na která byste se bez vycepované fyzičky dostávali jen těžko. Celá republika je dnes protkána cyklostezkami. Stačí jen naplánovat okruh, nabít baterii a vyrazit. Díky elegantně ukrytému akumulátoru si přitom můžete být jisti, že nezahlédnete pohrdavé pohledy „sportovců“, kteří elektrokola chápou jako dopravní prostředek pro „nesportovce“. A nakonec právě elektrokolo může být cestou k tomu, jak se pomalu dostat zpět do kondice.

 

Elektrokolo i pro sportovce

Oceníte jej i v případě, že máte kondičku zcela vynikající. Pokud sportujete nebo děláte delší cyklovýlety krajinou s výšlapy do velkých kopců, elektrokolo vám umožní lepší výkony a do cíle dojedete vždy plni energie a bez zbytečné nadlimitní zátěže kloubů a svalů. Díky volitelné síle asistence elektromotoru záleží jen na vás, kolik síly do šlapání vynaložíte. Asistenci můžete i vypnout, elektrokolo pak funguje jako kolo běžné.

 

Hurá do města

Elektrokolo není pouze sportovním náčiním, ale také jedinečným dopravním prostředkem. Umožní vám dostat se vlastními silami a za pomoci elektromotoru tam, kam byste jinak museli hromadnou dopravou nebo autem. Elektrokolo má ve srovnání s klasickým kolem výhodu, že se při jízdě zbytečně nenadřete a můžete na něm dorazit do práce nebo do školy, aniž byste se po cestě zapotili. Pro jízdu na elektrokole nepotřebujete řidičský průkaz.

 

HECHT v současné době nabízí tato elektrokola: skládací městský speciál COMPOS a outdoorový horský speciál GRIMIS:

 

Městská „skládačka“ HECHT COMPOS

Skládací městské elektrokolo HECHT COMPOS oceníte při jízdě po městě, ale i na cykloturistických výletech. Tuto „skládačku“ můžete pohodlně sbalit do kufru auta nebo do karavanu – na kratší výlet, nebo třeba celou dovolenou. Kolo HECHT COMPOS je ale určeno především do městského provozu, kde se snadno vyhnete kolonám automobilů a do cíle zpravidla dorazíte o mnoho minut rychleji, než kdybyste cestovali autem nebo hromadnou dopravou. Kolo je možné několika pohyby rychle složit, a proto se s ním snadno vejdete do výtahu, nebude vám překážet ani v kanceláři nebo v bytě. Nemusíte řešit ani problémy s parkováním. Elektrokolo je osazeno přehazovačkou Shimano, Li-ion akumulátorem s články SAMSUNG a přední odpruženou vidlicí; přední i zadní kolo je brzděno kotoučovými brzdami TEKTRO ARIES, kola jsou vyrobena z odolné hliníkové slitiny. K dostání za 21 990 Kč.

 

Sportovní outdoorové elektrokolo HECHT GRIMIS
Sportovní elektrokolo HECHT GRIMIS oceníte při delších cykloturistických výletech nebo výjezdu do velkých kopců. Pokud sportujete nebo jste-li na dlouhých cestách krajinou, umožní vám lepší výkon a do cíle dojedete vždy plni energie. Akumulátor je zcela ukryt v rámu, nijak tedy neruší sportovní design kola. Nabízí přehazovačku a přesmykač Shimano typ ACERA, pevný aluminiový rám, díky kterému celé váží jen 19 kg, přední odpruženou vidlici RST s nastavitelnou tuhostí a Li-ion akumulátor s články SAMSUNG. Přední a zadní kolo je osazeno kotoučovými brzdami TEKTRO ARIES. K dostání za 29 990 Kč.

 


Zdroj: