Budeme reprezentovat na zimní olympiádě

Náš kraj bude reprezentovat na zimní olympiádě dětí a mládeže 86 sportovců

 

Ve dnech 28. ledna až 2. února 2018 budou mladí talentovaní sportovci bojovat v Pardubickém kraji o medaile na Hrách VIII. zimní olympiády dětí a mládeže. Karlovarský kraj vyšle na akci výpravu v počtu 117 členů, z toho 86 bude sportovců, 28 trenérů a 3 vedoucí výpravy.

Na olympiádě se bude kromě zimních sportů usilovat o co nejlepší výsledky také v odvětvích, která nejsou pro zimní olympiádu typická – šachy a tanec. Karlovarský kraj bude mít ve všech sportech své zástupce. „Nejvíce si věříme v těch disciplínách, kde se sportovcům z Karlovarského kraje tradičně daří, a to v krasobruslení a snowboardu. Právě proto je mimo jiné vlajkonoškou naší výpravy na Hrách VIII. zimní olympiády dětí a mládeže v Pardubickém kraji krasobruslařka Michaela Lucie Hanzlíková, dnes reprezentantka ČR, která pochází z Ostrova na Karlovarsku. V minulosti vybojovala pro náš region na zimních olympiádách dětí a mládeže stříbro v roce 2012 v Ostravě, v roce 2014 bronz ve Žďáru nad Sázavou,“ uvedl krajský radní Jaroslav Bradáč.

 

Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky se uskuteční na sportovištích v Pardubickém kraji s olympijským centrem v Litomyšli. Pořadatelé vypsali 11 sportovních soutěží (alpské lyžování, běžecké lyžování, lední hokej, skicross, snowboarding, biatlon, krasobruslení, rychlobruslení, lyžařský orientační běh, taneční soutěž a šachy). Předpokládá se návštěva až 1 800 účastníků ze všech regionů.

 

Kontakt:

Mgr. Jana Pavlíková
tisková mluvčí
Krajský úřad Karlovarského kraje
tel.:       +420 354 222 130
mobil:   +420 736 650 308
e-mail: jana.pavlikova@kr-karlovarsky.cz
www.kr-karlovarsky.cz