V sobotu proběhne Krajský půlmaraton

Reklama

Krajský půlmaraton přináší letos Týmové běhy a vodu, která pomáhá.

Již popáté ožije areál Škodalandu na jaře běžeckým závodem pro malé i velké Krajským půlmaratonem. I tentokrát se běžci mohou těšit na tradiční trasy, nově týmový běh. Na své si přijdou i malí běžci.

V programu i závodu si najde své každý milovník sportu. Pro ty, které neláká výzva půlmaratonské trati, jsou připraveny varianty v podobě kratších tratí Krajská pětka s délkou 5,85 km a Krajská desítka o délce 9,59 km.  Pro ty, kteří mají týmového ducha, jsou připraveny Týmové běhy. Pro nejmenší běžce přináší Krajský půlmaraton také zábavu, a to v podobě krátkých tratí, podle věku malých sportovců. Registrovat se můžete na webu půlmaratonu a k registraci si lze objednat také tričko – speciálně navržené pro letošní ročník závodu.

Kudy poběží půlmaratonci?

Závodníci startují na hlavní silnici před areálem Škodaland směrem na obec Litice, proběhnou Šlovice, kde se dají vpravo na město Dobřany. Zde jsme se snažili vyhovět přání zástupcům města Dobřany, původní návrh, kdy trasa vedla po silnici od dálničního přivaděče, byl proto změněn a ve Šlovicích běžci odbočí vpravo a poběží do Dobřan po vedlejší silnici. Z dobřanského náměstí pak běžci pokračují do nedalekých Dobřánek, kde na křižovatce Chotěšovská x Komenského odbočí doprava a běží do obce Lhota, pokračují na okraj obce Valcha, okrajem chatové oblasti skrz Černý Most. Dále značenou cyklostezkou č. 3, přebíhají most přes ústí řeky Radbuzy do nádrže České údolí, poté pokračují ulicí K Lávce až k hlavní silnici – ul. Klatovská, kde odbočují doleva a dobíhají do cíle před areál Škodaland. Trasa bude značena a je vhodná pro trénované sportovce.

I letos jsou připraveny zajímavé ceny

I letos budou připraveny zajímavé ceny nejen pro vítěze. Kromě ocenění vítězů jednotlivých kategorií proběhne opět Soutěž o nejlepšího běžce Plzeňského kraje. První tři nejrychlejší běžci mezi muži a ženami, kteří se prokážou trvalým pobytem v Plzeňském kraji, získají výhru ve výši 10, 5 a 3 tisíce korun. V závěru celého dne proběhne slosování startovních čísel o tři věcné nemalé ceny. V cíli každý běžec obdrží unikátní pamětní medaili.

Vodiči půlmaratonců povedou také tréninky

Na trati půlmaratonu nebudou chybět Plzeňští Tempo Makers v roli vodičů na časy 1:30 až 2:15. A právě ve spolupráci s vodiči budou i pro 5. ročník Krajského půlmaratonu připraveny společné tréninky. Na ty není nutná registrace a vstup je zdarma!

V areálu nebude chybět zábavný program pro malé i velké, představení složek IZS, sportovní doplňky a také zázemí s dobrotami. Aby atmosféra byla opravdu pohodová, i tentokrát bude hrát v areálu kapela.

S půlmaratonem jsou vždy spojena dopravní omezení

V době konání Krajského půlmaratonu bude omezen provoz obcemi, kterými prochází trať běhů.  Budou též omezeny spoje MHD linky č. 21 a č. 26 a také některé spoje ČSAD.

Parkování pro běžce je zajištěno u areálu, pro další návštěvníky pak bude přístupné parkoviště u ZČU v Univerzitní ulici, odkud je do areálu doveze kyvadlová doprava.

Krajský půlmaraton se uskuteční za podpory Nadace ČEZ, společnosti NET4GAS a dalších partnerů akce.

Pro aktuální dění sledujte http://pulmaraton.plzensky-kraj.cz nebo Facebook.

K projektu Voda pomáhá, který je letos podpořen Krajským půlmaratonem, čtěte zde: http://pulmaraton.plzensky-kraj.cz/cs/clanek/voda-pomaha


Zdroj:

Eva Mertlová

Oddělení mediální komunikace a marketingu

www.plzensky-kraj.cz

Reklama