Chebské muzeum omezilo otevírací dobu

​Upozorňujeme návštěvníky chebského muzea, že až do 28. února bude z důvodu provádění konzervačních a technických prací v expozičních prostorách omezena provozní doba. Otevřeno je pouze o sobotách a nedělích. I v tomto období však budou nadále probíhat některé akce pro veřejnost a zůstane otevřená také badatelna.

V lednu se příznivci cestování mohou těšit na dvě přednášky Jaromíra Nováka. Ve středu 10. ledna jim budou promítnuty snímky  z první části dobrodružné plavby na historické trojstěžňové plachetnici z Ohňové země do Kapského Města. Kromě antarktické pevniny navštíví přilehlé ostrovy v Jižních Shetlandech a Weddellově moři, budou zápasit s rozbouřeným mořem, proplouvat mezi ledovými krami a pozorovat kolonie tučňáků a lachtanů. Ve čtvrtek 11. ledna posluchači zavítají na Sloní Ostrov a poplují k Jižní Georgii, vystoupají například na sopečný kužel ostrova Tristan da Cunha a kolem mysu Dobré naděje zamíří do Kapského Města. Obě přednášky začínají v 17.30 hodin.

Milovníci přírody jsou pak zváni na přednášku Jaroslava Michálka s názvem „Památné a významné stromy Karlovarského kraje se zvláštním zřetelem k Chebsku“, která se uskuteční 25. ledna. Připraveno je pro ně povídání o známých i neznámých stromech doplněné projekcí jejich fotografií a kreseb. Přednáška je aktuálním výsledkem 45 let trvajícího výzkumu a dokumentace starých stromů v regionu. Akce opět začíná v 17.30 hodin.

Zdroj: TZ Karlovarský kraj