Omlazení a zvětšení rtů

Zvětšení rtů nebo jejich omlazení je v současné době velmi populární u žen i mužů, protože rty jako takové značně ovlivňují samotný výraz obličeje. V Případě, že jsou rty úzké a nevýrazné, člověk působí přísnějším a méně uvolněným dojmem. K zvětšení a omlazení rtů se jako výplňový materiál nejčastěji používá již známá kyselina hyaluronová. Je to látka pro tělo vlastní a všeobecně pokožku velmi účinně hydratuje a vyživuje. Na trhu je již velké množství různých druhů kyselin, které se liší např. hustotou a elasticitou a jsou přímo určené na konturování nebo vyplňování rtů.


Rty v rámci procesu stárnutí ztrácí svoji plnost, mají tendenci se zavírat a v jejich okolí se tvoří tzv. kuřácké vrásky, proto by se v rámci celkového omlazení mělo pracovat i se rty. Vše se dá vyřešit kyselinou hyaluronovou, aniž by musely být rty nějak výrazně zvětšeny. Velmi často se nyní setkáváme s již nepřirozeně zvětšenými rty, zejména na sociálních sítích, a s efektem tzv. „kačera“, čehož se ženy vyznávající přirozenost často obávají. V jednoduchosti se dá říci, že rozdíl mezi zvětšením a omlazením rtů je v množství aplikované výplně. Když jsou však respektovány rysy a správné poměry obličeje, i v případě výraznějšího zvětšení rtů je možné zachovat přirozený vzhled. Zmíněný efekt „kačera“ se může v důsledku otoku objevovat 3 dny po aplikaci a je nutné s tím počítat, otok však opadne a výplň se plně adaptuje na tvar rtů.

K omlazení rtů většinou postačí jedna aplikace jednoho mililitru kyseliny hyaluronové. V případě zvětšování rtů, kdys se jedná již o větší objem výplně, nejčastěji 1,6 – 2,6 ml, je vhodné doplnit nejprve „menší“ množství, počkat na dozrání efektu a poté přidat při druhé aplikaci. Trvanlivost zákroku je individuální, závislá na věku, péči a metabolických procesech konkrétního člověka, většinou se jedná o 6 až 8 měsíců.

 

Centrum regenerace a neinvazivní estetické medicíny Formosa v Sokolově na Starém náměstí 2144 nabízí celou řadu zkrášlujících služeb. Od chemických peelingů, komplexního kosmetického ošetření a mnoha druhů laserových ošetření, až po miniinvazivní omlazující ošetření jako je např. aplikace botulotoxinu nebo zmíněná modelace kyselinou hyaluronovou. Zajistěte si včas svůj termín. Objednávky a informace na mobilním čísle 723 947 499. (PI)

www.formosacentrum.cz