4 barevné trendy na nadcházející sezónu podle francouzské módní značky Jott

Inspirujte se letním počasím a francouzským šarmem. Vsaďte na výrazné barvy jako je zelená, žlutá, modrá nebo fialová. Pokud nemáte ráda výstřednost, nešlápnete vedle ani s tlumenějšími neutrálními nebo pastelovými odstíny. Přinášíme inspiraci, jaké barevné kousky by vám v nadcházející sezóně neměly v šatníku chybět.

Pozitivní žlutá
Je to odstín, který obecně spojujeme s letními měsíci. Tato barva vyjadřuje pozitivitu. Ať už se rozhodnete pro zářivě žlutou nebo hořčicový odstín, tato barva zvedá náladu a je spojena s úsměvem. Pokud si nejste jisti, zda vám žlutý odstín bude vyhovovat, vždy se řiďte tónem pleti. Jste-li letní typ, volte sytější odstíny s oranžovým podtónem. Pro zimní typy se hodí použít odstín do limetkově zelené. „Žlutá barva je považována za teplou barvu, což znamená že může na lidi působit emocionálněji než jiné barvy. Zároveň je to barva, která přitahuje pozornost, takže ať už zvolíte jakýkoliv kousek do svého šatníku v této barvě, budete k nepřehlédnutí,“ říká Tomáš Žaloudek, jednatel společnosti Urban Brands, která zastupuje módní značku Jott pro Českou republiku.

Neutrální tóny
S neutrálními tóny pravděpodobně nikdy neuděláte chybu. Jsou vždy elegantní a nadčasové. Tyto odstíny hravě unosíte i v létě. Ač se můžou zdát jako velmi podzimní odstíny, opak je pravdou. Pokud je namícháte správným způsobem a doplníte například o zlaté doplňky, můžete být hvězdou i v horkých letních dnech.

Pastelové odstíny
Mezi trendy, které nejsou zase až takovým překvapením patří i klasické pastelové odstíny. V této oblasti je asi nejvíce skloňovaný odstín růžové, který perfektně vynikne v létě na opálené kůži. Pokud nefandíte tomuto odstínu, můžete volit i pudrově modrou, která působí ledovým dojmem, ale zároveň uklidňuje a navozuje pocit klidu a pohody.

Uklidňující zelená
Tato barva nejvěrněji odráží nádhernou přírodu a zároveň působí nejvíc uklidňujícím dojmem. Můžeme ji zvolit v celé paletě jejich barev, například v mátové, limetkově zelené, šalvějové, olivové či jiných odstínech. Tato barva se skvěle hodí k jakémukoliv typu kůže. Brunetky budou vypadat skvěle v teplých odstínech. Blondýnky a rusovlásky podtrhnou svoji krásu v temnějších odstínech. „Pro mnoho lidí je zelená příliš nápadná a výrazná, ale pokud se vhodně zkombinuje a najdete ten správný odstín, tak vytvoříte vždy perfektní outfit. Barva si skvěle rozumí s bílou a béžovou, ale je možné ji kombinovat také s výraznějšími barvami jako je modrá, růžová nebo třeba oranžová,“ říká Tomáš Žaloudek zástupce módní značky Jott pro Česko.


Zdroj:

Klára Procházková

ASPEN.PR s.r.o.
www.aspen.pr