Vedení města navštívilo krematorium

Zástupci vedení města včera navštívili budovu karlovarského krematoria. Návštěvě se věnovali nejen jeho provozovatelé, ale také zástupce dodavatele původní kremační pece, která byla postavena před dvaceti lety a dnes je již za hranicí životnosti, před více než rokem vyhořela její elektroinstalace.

Hovořilo se především o tom, co je potřeba pro opětovné zprovoznění krematoria a jaké potřebuje budova další úpravy a opravy, aby mohla důstojně sloužit dále. „Bereme krematorium jako prioritu a chtěli bychom mít do konce roku jasno, co s ním uděláme“, uvedla primátorka Andrea Pfeffer Ferklová. Podle náměstkyně primátorky pro majetek Hany Zemanové je potřeba obnovit nejen pec, ale i vylepšit stav celého komplexu budov. Radní Martin Dušek se zajímal o unikátní technologie, jako například hydraulický pohon výtahu katafalku. Návrh na obnovu krematoria bude předložen orgánům města v nejbližší době.

Karlovarské krematorium bylo postaveno tehdy samostatným městem Rybáře (dnes část města Karlovy Vary). Funkcionalistická budova byla navržena Erichem Langhammerem v roce 1930, stavba začala v roce 1932  a zkolaudována byla v prosinci 1933. V současnosti město pronajímá budovu krematoria provozovateli, firmě Fořt & synové krematorium – pohřební služba s.r.o.  


Zdroj:

Jan Kopál

Tiskový mluvčí | Magistrát města Karlovy Vary | Moskevská 21, 361 20  Karlovy Vary

web mmkv.cz | Tel. +420 353 151 274 | Mob. +420 725 050 114 | E-mail j.kopal@mmkv.cz

Great Spas Of Europe – Candidate For World Heritage (UNESCO)