Ozvěny Divadelního léta vracejí na scénu komedii 39 stupňů

Festival Divadelní léto pod plzeňským nebem sice po šestnácti letech skončil, jeho závěrečná inscenace „39 stupňů“ ale sklidila tak velký úspěch u diváků i kritiky, že se ji organizátoři ze spolku PaNaMo rozhodli uvádět dál. Špionážní detektivní komedie ve stylu film noir původně určená pro venkovní jeviště se stěhuje do vnitřních prostor. Poprvé bude v nové úpravě k vidění 28. ledna v rámci Ozvěn Divadelního léta 2024 na jevišti Divadla ALFA. Další představení se v Alfě uskuteční 29. ledna. a 7. a 8. dubna. Vstupenky jsou k dostání prostřednictvím sítě GoOut.

Na scénu se komedie z pera britského autora Patricka Barlowa vrací v původním obsazení. Charismatického hlavního hrdinu Richarda Hannaye si zahraje Jan Meduna, tři ženské role ztvární okouzlující Eva Leimbergerová a o další téměř čtyři desítky postav se dělí Jan Holík a Tomsa Legierski. Režisérem inscenace je Zdeněk Bartoš. Hra vznikla na základě stejnojmenného filmu Alfreda Hitchcocka z roku 1935, inspirovaného špionážním románem Johna Buchana. Diváci si opět budou moci vychutnat hororové dobrodružství, napínavé akční scény i klasická klišé detektivních příběhů. Pro svou hravost, práci s nadsázkou a specifický humor bývá hra přirovnávána k Monty Pythonům.

„Komedie ‚39 stupňů‘ patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co na festivalu Divadelní léto vzniklo, a rozhodně není náhoda, že inscenace získala 39. místo v hlasování celostátní divácké ankety i-divadlo! Jsem ráda, že se podařilo zadaptovat ‚39 stupňů‘ pro jeviště Divadla Alfa, doufám, že překvapíme i diváky v dalších městech. Ozvěny Divadelního léta jsou pro nás nejen ohlédnutím za posledním ročníkem open air festivalu, ale i kontaktem s naší věrnou diváckou základnou, kterou chceme nalákat na nový projekt imerzivního divadla, který připravujeme na podzim 2024,“ uvedla předsedkyně spolku PaNaMo Marcela Mašínová.

Vstupenky na Ozvěny Divadelního léta 2024 z předprodeje v síti GoOut rychle mizí, první dvě představení jsou už téměř vyprodaná. Organizátoři plánují postupně uvádět inscenaci nejen v Divadle ALFA, ale také na dalších scénách v České republice.

Premiéra „39 stupňů“ se na Divadelním létě pod plzeňským nebem uskutečnila 15. 6. 2023 v Proluce.

Hra „39 stupňů“ je uváděna po dohodě s agenturou Concord Theatricals Ltd. jménem společnosti Samuel French Ltd. www.concordtheatricals.co.uk.


Zdroj:

Daniela Vítová

www.panamo.cz