Křest knihy o minerálech v Královské mincovně

Reklama

Muzeum Karlovy Vary pořádá ve čtvrtek 17. října v muzeu Královská mincovna v Jáchymově křest knihy “Jáchymov, mineralogická perla Krušnohoří”.


Křest knihy se uskuteční za přítomnosti všech tří autorů – Pavla Škáchy, Jakuba Plášila a Vladimíra Horáka. Kniha vydaná nakladatelstvím Academia je rozdělena na tři základní části – historie nálezů jáchymovských stříbrných bonanz, nástin geologie a přehled nejvýznamnějších primárních a sekundárních minerálů. Je výsledkem mnohaletého bádání autorů v archivech i v podzemí jáchymovského rudního revíru. Publikace je bohatě ilustrována fotografiemi minerálů z českých i zahraničních muzeí a soukromých sbírek, snímky uměleckých děl zhotovovaných z místních minerálů, reprodukcemi historických map a terénními fotografiemi z povrchu i podzemí.


V celém průběhu dolování od raného novověku po současnost byly nalézány unikátní vzorky minerálů, které nepřestávají udivovat svou kvalitou i pestrostí zastoupených druhů. Postupem času se z Jáchymova stala mineralogická lokalita světového významu.


Po křtu bude pro zájemce připravena komentovaná prohlídka stálé expozice minerálů a hornin.
Začátek v 17 hodin.

 


Zdroj:

Lev Havlíček
PR Muzea Karlovy Vary
kvmuz.cz

Reklama