České dráhy obdržely prestižní mezinárodní cenu World Passenger Awards 2023

Předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Michal Krapinec převzal minulý týden na světovém fóru World Passenger Festival 2023, které se konalo 4. a 5. října ve Vídni, prestižní cenu World Passenger Award 2023 v kategorii palubního servisu. Český národní dopravce uspěl mezi téměř čtyřmi desítkami nominovaných státních i privátních dopravců z celého světa, mezi kterými byly společnosti jako RegioJet, švýcarské SBB, rakouské ÖBB, francouzské SNCF, německé DB, britské GWR nebo LNER či americký Amtrak a japonské JR Central.

„Světová cena cestujících za palubní servis je oceněním všech zaměstnanců Českých drah, kteří zajišťují příjemné cestování. Někteří z nich se bezprostředně podílejí na zajištění služeb na palubě vlaků, další se starají o přípravu souprav a služeb v zázemí a další skupina připravuje rozvoj a zlepšení služeb v našich vlacích. Získání ceny považuji za ocenění vysoké profesionality našeho personálu. Kvalitní zaměstnanci jsou největší devizou každé firmy. Cena je také oceněním nabídky služeb na palubě vlaků Českých drah, jako jsou palubní Wi-Fi síť, nabídka občerstvení od velkých restauračních vozů po ČD Minibar, zajištění služeb zábavně-informačních portálů, kvalita přepravy osob na vozíku anebo třeba organizace dopravy jízdních kol. Zároveň nás cena zavazuje k tomu, abychom naše služby dál rozvíjeli a poskytovali na vysoké úrovni,“ říká Michal Krapinec.   

Ceny World Passenger byly zavedeny s cílem ocenit pozitivní zkušenosti a snahu dopravců po celém světě o lepší služby. Tato ocenění jsou jedinečnou příležitostí vyzdvihnout ty, kteří pozitivně ovlivňují životy cestujících v odvětví, ve kterém je slyšet především negativní zpětná vazba. Tu je však nutné vnímat především jako prostředek k dalšímu zvyšování kvality služeb. Ocenění zahrnují různé aspekty podpory cestujících, včetně dostupnosti, přístupnosti, úsilí zaměstnanců, komfortu, kvality jídla a environmentálních iniciativ.

Nominace na tato ocenění byla pečlivě vybrána na základě dat z Twitteru (dnes síť X), což umožnilo zahrnout dopravní provozovatele z různých zemí a regionů. U organizací musela být prokázána významná míra pozitivity v příslušných kategoriích a jasné shromáždění relevantních dat, které odrážejí pozitivní zkušenosti cestujících.

České dráhy získáním World Passenger Awards potvrdily své výjimečné postavení v oblasti palubních služeb a přijaly závazek k posilování kvality svého servisu ve vlacích. Toto ocenění je také odměnou pro všechny zaměstnance Českých drah, kteří se každý den snaží poskytovat vynikající služby na palubě vlaků.

Společnost České dráhy děkuje svým cestujícím za jejich podporu a bude nadále poskytovat bezpečné, pohodlné, kvalitní a ekologické cestování pro všechny občany a návštěvníky České republiky.


Zdroj:

Petr Šťáhlavský

tiskový mluvčí ČD

www.cd.cz