Nesnesitelné horko? Pořiďte si mobilní klimatizaci

Klimatizace se stávají běžnou součástí našich domovů. Ne vždy je však možné instalovat pevnou klimatizaci. Klasické klimatizace vyžadují složitou instalaci venkovní a vnitřní jednotky, které musí být vzájemně propojené potrubím a kabely. Maximální délka potrubí je přitom omezena, a tak ne vždy je možné umístit venkovní jednotku do míst, kde by nepřekážela. U některých činžovních nebo panelových domů nepřichází instalace venkovní jednotky vůbec v úvahu.

Tyto problémy odpadají při použití mobilních klimatizací. Teplo je sice stále nutné odvádět z místnosti ven, to je ale řešeno zpravidla pomocí ohebné hadice, kterou pomocí těsnění vyvedete ven pootevřeným oknem. Klimatizaci pak snadno můžete přes den používat například v obývacím pokoji, na noc si ji přesunete do ložnice.

„Pokud plánujete klimatizaci trvale využívat jen v jedné místnosti a nechcete mít z okna neustále vyvedenou hadici, můžete teplo odvádět otvorem ve zdi. Znamená to sice drobnou stavební úpravu, ale na rozdíl od velké jednotky klasické klimatizace budete mít na domě jen malou větrací mřížku,“ uvádí Petr Tichý, specialista sítě prodejen Hecht.

Moderní klimatizace nabízejí komfortní automatické funkce. Například je můžete připojit pomocí WiFi k internetu a pak ji ovládat aplikací z mobilního telefonu. Není pak problém zapnout klimatizaci na dálku před návratem domů, nebudete se tak vracet do rozpáleného bytu.

„Některé klimatizace lze přepínat i do režimu topení. Jelikož takové vytápění funguje na principu tepelné výměny, provoz je ekonomičtější než v případě použití klasického přímotopu. Vybrané modely klimatizací dokonce umí automaticky přepínat režim chlazení/topení podle nastavené teploty,“ říká Petr Tichý, specialista sítě prodejen Hecht. V naší zeměpisné šířce není nic neobvyklého, že denní teploty se mohou pohybovat okolo 30°C, v noci pak klidně teplota klesne i k 10°C. Automatická klimatizace pak může přes den chladit a v noci, když teplota klesne, sama se přepne do režimu vytápění. Bude tak v místnosti nepřetržitě udržovat konstantní teplotu.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout zmínit, že mobilní klimatizaci si s sebou snadno můžete vzít v létě například na chalupu.


Zdroj:

Šárka Lachoutová

ASPEN.PR s.r.o.
www.aspen.pr