Kraj přichází s novinkou. Nabízí podcast s názvem Promluvme si preventivně

Mýty a žhavá témata v oblasti prevence kriminality, drogové problematiky či závislostního chování – na to vše se zaměří jednotlivé díly podcastu „Promluvme si preventivně“, které nabídne Karlovarský kraj prostřednictvím aplikace Spotify a dalších platforem. Podcast připravil Odbor bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Karlovarského kraje.

Obsahem podcastu jsou neformální rozhovory s odborníky i s lidmi, kteří mají za sebou zajímavé životní příběhy. „Forma podcastu je v dnešní době velmi populární a mohla by oslovit mladé lidi i jejich rodiče. Věříme, že si podcastová série „Promluvme si preventivně“ najde svoje posluchače a bude pro ně kvalitním zdrojem informací,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek. Podcast moderuje manažerka prevence kriminality Karlovarského kraje Tereza Pásková. „Především se budeme snažit laické veřejnosti přiblížit oblasti prevence kriminality, drogových a jiných závislostí a představit organizace, které v případě problému mohou pomoci. První díl se věnuje tématu „Rozbité rodiny – rozbité děti“ a jeho hosty se staly metodičky prevence Martina Fialová a Tereza Lukáčová (Šulová) z Pedagogicko-psychologické poradny Karlovy Vary,“ vysvětlila.

V prvním dílu podcastu se mluví mimo jiné o vlivu rodinného prostředí na vývoj dětí, o vzorech v rodině, stanovení hranic a důslednosti jejich dodržování. „Probíráme i další oblasti, například to, jak mohou rodiče zabránit rizikovému chování dítěte, jak narušila covidová pandemie fungování třídních kolektivů. Velký vliv na atmosféru ve třídě a škole mohl mít také příchod ukrajinských dětí. Komplikované problémy nemívají jednoduchá řešení, proto se dotkneme i vhodného postupu rodičů a škol v případě řešení výchovných potíží,“ dodala Pásková.

ilustrační foto

 

První podcast najdou zájemci zde:

Spotify:  https://open.spotify.com/episode/4NNDSFwdJYT783IDaiVSpZ

Apple Podcast: https://podcasts.apple.com/cz/podcast/rozbit%C3%A9-rodiny-rozbit%C3%A9-d%C4%9Bti/id1648637545?i=1000581770659&l=cs

YouTube: https://youtu.be/LzI8LzbEQy4

Další díly podcastu se zatím plánují každé čtvrtletí.

 


Zdroj:

Mgr. Jana Pavlíková

tisková mluvčí

www.kr-karlovarsky.cz