Plzeňští strážníci se zdokonalují v používání donucovacích prostředků

Kola od vozidla nalezl.

Vlastně byl požádán, aby je dovezl na jiné místo. Pak je vezl do sběrny kovů, aby si vydělal. Nakonec prý už nic říkat nebude, aby si neuškodil…

Spoustu argumentů, proč a kam veze automobilová kola z lehké slitiny s pneumatikami měl devětačtyřicetiletý muž z Plzně. V pátek 9.září krátce po poledni byla hlídka městské policie vyslána do Cukrovarské ulice, kde dle oznamovatele utíkala dvojice mužů podezřelá z krádeže automobilových kol. Strážníci, kteří dorazili na místo uviděli jednoho muže, jenž přepravoval pneumatiky na manipulačním vozíku. Dále hlídce tvrdil, že neví, jak se jmenuje druhý muž, který s ním byl ve dvojici. Po opakovaném dotazu si muž přece jenom vzpomněl, o koho by se mohlo jednat. Veškeré informace byly následně předány PČR, která se dostavila na místo a celou záležitostí se bude nadále zabývat.

 

Hledání ztracené maminky.

Dobře dopadlo pondělní hledání jednadevadesátileté maminky. Její dcera přišla krátce po osmnácté hodině nahlásit na borskou služebnu městské policie, že v nestřeženém okamžiku ztratila svou matku, když byly na nákupu v obchodním centru Luna. Devětapadesátiletá žena sdělila laický popis maminky. Strážníkům se cca po 7 minutách od nahlášení podařilo ztracenou ženu nalézt. Ta seděla na lavičce v ulici U Borského parku a hlídce na dotaz, zda je v pořádku odpověděla, že tu čeká na dceru, která šla nakoupit. Během chvilky se na místo dostavila i její dcera, která si svoji matku převzala.

 

Plzeňští strážníci se zdokonalují v používání donucovacích prostředků.

V pondělí 12.9.2022 se v budově Krajského ředitelství Policie ČR realizoval rozšířený výcvik v používání donucovacích prostředků pod vedením dlouholetého policisty, instruktora a zároveň profesionálního zápasníka MMA por. Mgr. Bc. Tomáše Pelešky. Práce strážníka městské policie je stále náročnější. Hlídky se často dostávají do vyhrocených situací. Sám „Robocop“ k tomu, proč je důležité strážníky proškolovat, říká: „Důvod je jednoduchý. Jde především o předání zkušeností hlavně při boji zblízka, který momentálně je a bude se zhoršovat na ulici, a to i díky situaci, která se děje ve světě – migrační vlně…, lidé nemají peníze a budou se prát o svoje živobytí. Policie bude muset přijmout mnohem radikálnější opatření, aby tu situaci zvládla.  Proto jsem tady. To je moje největší dovednost, kterou rozšířím a učím nejenom v civilu ale i v rámci různých policejních útvarů, jak cestuji po republice. Kurzy šiju „na míru“, tomu, co je důležité, proto aby ti kolegové to bezpečně zvládli, protože ty situace nebo ti „DRBANI“, jak mi tomu říkáme slangově, jsou dneska mnohem lepší, než byli v minulosti. Umí se velmi dobře prát, umí s policisty slušně zamést a já se snažím kolegům dát jenom další návod k tomu, jak to výrazně zmírnit“.

Strážníky Městské policie Plzeň čeká v pátek 16.9.2022 další proškolení, kde se budou dále zdokonalovat v taktické a profesní přípravě.


Zdroj:

Veronika Kuchynková

mpplzen.cz