Běžci se vrací na kolonádu. Mattoni 1/2maraton Karlovy Vary odstartuje v sobotu 26. června 2021

Letošní sezónu zahájil RunCzech virtuálními závody. Na konci května se podařilo úspěšně zorganizovat v Praze závod pro elitní běžce Battle of the Teams a nyní se po velmi dlouhé odmlce postaví na start i amatéři a hobby běžci. Osmý ročník Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary odstartuje v sobotu 26. června z nábřeží Osvobození.

Na závod se mohou těšit hlavně ti, kteří již svou registraci mají. Startovné se z loňského neuskutečněného ročníku převádí a běžci si mohou vybrat, zda poběží letos, nebo si start odloží na rok 2022. Kapacita bude letos nižší, než je pro závod běžné, a proto se registrace zatím neotevřely a přednost dostávají registrovaní běžci. Mohou se těšit na trasu po kolonádě a dokonce po ní poběží hned dvakrát díky nové dvoukolové trase.

Běžci i organizátoři se zavazují dodržovat hygienická opatření. Všichni účastníci se budou muset prokázat negativním PCR testem (max. 7 dní starým) nebo antigenním testem (max. 72 hodin starým), završeným očkováním (min. 22 dní po první dávce) nebo proděláním nemoci v posledních 180 dnech. Respirátory budou povinné při vyzvedávání startovních čísel i v technickém zázemí a ve startovním koridoru. Dojde k navýšení dezinfekčních stanic a rozšíření koridoru tak, aby mohli mít běžci požadované dvoumetrové rozestupy. Startovat se bude ve vlnách po 500 běžcích po 20 minutách a po trase budou upravené občerstvovací stanice, například sůl a cukr budou v balíčcích.

Závodní den odstartuje tradičně dm rodinný běh. Tříkilometrovou trasu si může užít každý, ať už poběží, půjde nebo se poveze v kočárku. Všichni účastníci se mohou těšit na originální tričko. Potisk bude vzpomínkou na závod i na loňský pandemický rok, nápis 2020 je škrtnutý a vtipně přetištěný emoji s rouškou, což zajistila chráněná dílna Domeček v Trhových Svinech.

Registrace na dm rodinný běh jsou otevřené na www.runczech.com. Přijďte si znovu užít skvělou atmosféru Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary a udělat něco pro své tělo. Běžce hlavního závodu čeká v cíli medaile a finisherské tričko, účastníci dm rodinného běhu dostanou kromě zmiňovaného trička i medaili a batůžek.


Zdroj:

Karolína Rejmontová
PR & Media

pr@pim.cz