5 hledaných osob, kamarád s tržnou ránou

Za víkend předali strážníci policistům pět hledaných osob. Ani „kominíček pro štěstí“ by hledané ženě nepomohl.

Hned v pátek byli předáni dva muži a dvě ženy. První osoba, na které měla policie právní zájem, byla šestačtyřicetiletá žena, kterou strážníci spatřili poblíž Centrálního autobusového nádraží před jedenáctou hodinou dopoledne.

Další dva muže převezli na obvodní oddělení policie hned po patnácté hodině. Dvaatřicetiletého Plzeňana s právním zájmem PČR si hlídka povšimla na lavičce na Americké třídě.  Další hlídka městské policie zrovna vykonávala hlídkovou činnost v Husově ulici, kde spatřila devětadvacetiletého muže, o kterém věděla, že se nachází v celostátním pátrání.

Poslední osobou pátečního dne, která byla předána policistům po půl jedenácté večer, byla čtyřiatřicetiletá žena. Ta zrovna hledala v batohu „kominíčka pro štěstí“, a proto, aby jej našla, vyložila v podchodu u CAN věci z batohu, které skládala kolem sebe. To neuniklo pozornosti právě procházející hlídce a při kontrole bylo zjištěno, že na Plzeňačce má právní zájem policie.

V neděli v půl osmé večer skončil na Obvodním oddělení PČR – Střed osmašedesátiletý muž, který odmítal opustit Domov sv. Františka, přestože porušoval interní pravidla charity. Při prověřování jeho totožnosti strážníci zjistili, že kolegové od policie mají na muži právní zájem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Skoro se čtyřmi promilemi a tržnou ránou nad okem musel být převezen na chirurgii.

Na páteční podvečer asi dlouho nezapomene jednapadesátiletý muž, který to natolik přehnal s alkoholem, že ani jeho kamarádovi se ho nepodařilo odvést domů. Cestou totiž opilec zakopl, spadl a praštil se do hlavy. Zakrváceného kamaráda jednačtyřicetiletý muž opřel o zábradlí v Tylově ulici a vydal se pro pomoc za hlídkou městské policie. Strážníci se okamžitě přesunuli na místo, zastavili krvácení a na místo přivolali Zdravotnickou záchrannou službu PK, která si muže převzala k dalšímu ošetření.

 


Zdroj:

Veronika Kuchynková
Metodik prevence kriminality

www.mpplzen.cz