Do Senátu bude za ODS kandidovat starosta Karpíšek

Občanští demokraté v pondělí večer určili svého senátního kandidáta pro volební obvod číslo osm, který tvoří okresy Rokycany, Plzeň-sever a také část Berounska. V hlasování členů ODS byl jako kandidát potvrzen dlouholetý, úspěšný starosta Vejprnic Pavel Karpíšek.

Oblíbený komunální politik, který profesní kariéru začínal jako  učitel na venkovské škole, zasedá ve vedení Vejprnic jako starosta či místostarosta  od roku 1993. Vystudoval elektrotechniku na Vysoké škole strojní a elektrotechnické a později rovněž Právnickou fakultu.  V letech 2004 až 2008 vykonával funkci člena rady Plzeňského kraje pro oblasti sociálních věcí a zdravotnictví. Následně se vrátil do funkce starosty Vejprnic. Mezi jeho záliby patří sport, myslivost a turistika.

„Starostové jsou ze všech politiků nejblíže občanům a jejich hlas by měl být v parlamentu ještě více slyšet. Chci také prosazovat pohled na politiku, kteří mají občané menších měst a obcí, protože severní Plzeňsko, Rokycansko i Berounsko představují venkovský region, kde lidé mají trochu jiné problémy než občané ve velkých městech. Jako starosta Vejprnic vím, jak tento region trápí kvalita dopravy, dostupnost služeb či zdravotnictví,“ má jasno o hlavních bodech své senátní kampaně Pavel Karpíšek.

 


Zdroj:

Bc. Jaroslava Šedivcová
regionální kancelář ODS PK

OBČANSKÁ DEMOKRATICKÁ STRANA

Sady 5. května 44

301 38 Plzeň

 

mobil:  739 527 526

e-mail: jaroslava.sedivcova@ods.cz

www.ods.cz