Netradiční odchyty zvířat. Zranění pod vlivem alkoholu. Rozepře mladíků na Americké

Kromě klasického odchytu psů, odchytávali strážníci městské policie za poslední tři dny i neobvyklá zvířata, která byla poté předána do péče pracovníka Záchranné stanice živočichů v Zábělské ulici.

V pátek odpoledne zasahovala hlídka městské policie ze skupiny pro odchyt zvířat na Slovanech v ulici Stanka Vodičky.  Na městskou policii se obrátil obyvatel místního domu, který na trávníku svého pozemku objevil plazícího se hada. Strážníci zjistili, že jde o užovku – Elephe obsoleta quadrivittata, jíž následně pomocí háku odchytili. Komu by patřila, se nezdařilo na místě zjistit.

Do záchranné stanice živočichů odvezli také želvu nádhernou. Její nález ohlásil na městskou policii v neděli mladý muž z Rakovnicka.  Našel jí na břehu řeky Radbuzy, pod mostem Milénia a nikdo se k ní nehlásil.

Rozepři dvou mužů v centru města ukončili až strážníci. Mladší z aktérů dostal pokutu za neuposlechnutí výzvy.

Vzájemná potyčka dvou mladíků na chodníku na Americké vzbudila pozornost v sobotu v noci psovodů městské policie, kteří projížděli kolem. Spor dvojice se snažil přitom uklidnit ještě třetí přítomný mladík.  Zatímco jeden svého jednání zanechal, ten druhý se ho snažil stále napadat. Zakročit musel nakonec ještě druhý z psovodů.  Jelikož ani na jeho výzvu mladík se svým jednáním nepřestal a naopak rozeběhl se proti němu, hrozil, že ho napadne, byl za pomoci hmatů a chvatů zpacifikován, skončil s pouty na rukou. Během projednávání vyšlo najevo, kdo koho napadl. K žádnému zranění nedošlo, napadený nechtěl dál nic řešit. Záležitost týkající se neuposlechnutí výzvy byla se sedmnáctiletým mladíkem vyřešena pokutou.

K úmyslnému rozbití okna v budově sloužící jako zázemí pro řidiče tramvají, mělo dojít v sobotu na konečné tramvajové linky na  Světovaru.

Podle popisu se jak podezřelého, tak i jeho společníka, kterým měl být doprovázen, podařilo najít. Strážníci je zastihli v jednom z krytých přístřešků zastávky. Muži, jež jsou strážníkům známí z předchozích činností, uvedli, že chtěli za budovou pouze přespat. Svědek ale toho, který okno rozbil, poznal. Nejdříve měl dotyčný štěrk z kolejiště házet po druhém muži a následně ho hodit proti zasklenému oknu. Záležitost bude podstoupena k dořešení správnímu orgánu.

Opilý muž vzbuzoval veřejné pohoršení, střízlivět musel na záchytce.

V  pátek v podvečer řešila hlídka městské policie  ve  Vrchlického ulici záležitost opilého muže, který měl na lavičce ve svém stavu vzbuzovat veřejné pohoršení. Dechovou zkoušku, ke které byl vyzván, se u něj kvůli silné opilosti nepodařilo zdárně provést.  Nohy devětačtyřicetiletého cizince dostatečně neunesly, ve svém stavu ohrožoval svůj život a zdraví.  Proto bylo rozhodnuto, že bude převezen k vystřízlivění na záchytku. Při čekání na speciálně upravené vozidlo opilý muž zavrávoral a povalil stojící motocykl na zaparkované vozidlo, čímž oboje poškodil. Na místo museli proto dorazit ještě policisté, kteří si záležitost převzali k dalšímu šetření. Muž byl dopraven k vystřízlivění na záchytku.

Do stejného zařízení převezli strážníci o dva dny později muže, který si ustlal na lavičce v Sokolovské ulici. Dotyčný se nebyl schopen vzhledem k dost podroušenému stavu udržet ani vsedě.

 

V pátek v noci zadržela hlídka městské policie ze služebny Městské policie Plzeň  –  střed   osobu, po které pátrala PČR.

Podezřelého muže, kterého posléze  totožnili, si strážníci všimli za čerpací  stanicí  v Přemyslově ulici. Během dalšího prověřování v policejních evidencích vyšlo najevo, že je čtyřiadvacetiletý muž původem z Klatov veden na seznamu osob, po kterých je vedeno celostátní pátrání. Hlídka muže předala k dalšímu opatření přivolaným policistům.

 

Zdravotnická záchranná služba vyjela v neděli ke dvěma případům, které jim byly ohlášeny strážníky městské policie.

Po jedné hodině ráno si strážníci městské policie přivolali pomoc záchranářů k mladé podnapilé ženě, kterou zahlédli po ukončení Majálesu v Lochotínském parku. Stěžovala si jim na to, že po pádu z lavičky jí bolí záda a nemůže chodit. Měla viditelné pohmožděniny s otokem na jedné straně zad. Záchranáři ženu převezli do zdravotnického zařízení na Lochotíně.

I v druhém případě zřejmě sehrál svou roli alkohol. V péči lékařů skončil  muž, kterého  našla  hlídka  během  obchůzky  před pátou ráno zraněného v Kopeckého sadech. Podle výpovědi jednoho ze svědků měl dotyčný dorazit do místní hospody na jízdním kole už trochu opilý. Tam si dát ještě dvě piva a kolo nechat v hospodě. Když odtud vycházel, spadl pak ze schodů. Žádnou pomoc od nikoho údajně nechtěl. Sedmatřicetiletý muž byl zraněn na hlavě, měl zakrvácený obličej a stejně i ruce.

 


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
Perlová 3, 301 00, Plzeň
Tel: +420 378 036 902, +420 724 095 017
E-mail: puzmanova@plzen.eu
Web: www.mpplzen.cz