Kraji se podařilo najít zhotovitele přestavby karlovarské porodnice

Stavební úpravy gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Karlovy Vary by měla provést společnost Metrostav. Ta se stala vítězem zadávacího řízení, které vyhlásil Karlovarský kraj. Výsledek zadávacího řízení schválila Rada kraje. První dvě výběrová řízení kraj zrušil, protože se do soutěže přihlásila pouze jedna společnost. 

 

„Přiznám se, že se nám ulevilo, když se do třetice podařilo zadávací řízení dotáhnout do zdárného konce. Maminkám a jejich nově narozeným dětem chceme nabídnout zázemí na podstatně vyšší úrovni, na přestavbu porodnice čekají už dlouho i zdravotníci, kteří tam pracují. Vítězná firma nabídla cenu ve výši 90, 7 milionu korun s DPH. Předpokládáme, že po uplynutí odvolacích lhůt a po podepsání smlouvy by mohli stavebníci ještě v jarních měsících zahájit práce,“ upřesnila hejtmanka Jana Vildumetzová.

 

Stavební úpravy řeší modernizaci a změnu uspořádání celého oddělení, které se nachází ve druhém nadzemním podlaží pavilonu B. Porodnické oddělení bude mít 17 lůžek v nových pokojích, v části pro riziková těhotenství se plánuje 4 – 6 lůžek. Kromě toho vzniknou 3 porodní pokoje, zákrokový sál a 6 novorozeneckých lůžek v novorozenecké části oddělení. Počítá se i se čtyřmi inspekčními pokoji. „Zvlášť v této době, kdy vlastník privátní ostrovské nemocnice ohlásil na červen uzavření porodnice v Ostrově, je velmi důležité, aby kraj dokázal budoucím rodičkám, které se připravují na narození svého potomka, nabídnout odpovídající prostředí a potřebnou kvalitu péče. Budu doufat, že moderní prostory a vybavení mohou motivovat i sestry a lékaře, aby měli zájem pracovat právě v karlovarské porodnici,“ uvedl krajský radní Jan Bureš. Práce na modernizaci oddělení sice omezí jeho provoz, nicméně porodnice bude fungovat i v průběhu obou etap přestavby.

 


Zdroj:

Mgr. Jana Pavlíková
tisková mluvčí
Krajský úřad Karlovarského kraje
tel.:       +420 354 222 130
mobil:   +420 736 650 308
e-mail: jana.pavlikova@kr-karlovarsky.cz
www.kr-karlovarsky.cz