Exkluzívní předpremiéra filmu Oklamaný

Karlovarský kraj by chtěl během letošního 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu přiblížit i těm lidem v regionu, kteří nebudou přímo v Karlových Varech, festivalové dění  a umožnit jim vidět některý z filmových hitů. S organizátory festivalu proto dojednal mimořádné představení festivalového filmu v Ostrově, v Sokolově, Chodově, v Chebu a Mariánských Lázních, a to v úterý 4. července.

Nepůjde rozhodně o tuctovou záležitost, promítat se totiž bude nový film režisérky Sofie Coppolové s názvem Oklamaný. V hlavní roli se představí držitelka Oscara, hvězdná Nicole Kidmanová a herec Colin Farrell, kterého lidé znají z filmů Hartova válka nebo Alexander Veliký. Diváci v kinech mimo Karlovy Vary uvidí film bezprostředně po prvním uvedení ve Velkém sále hotelu Thermal. „Mám velikou radost, že se nám společně podařilo nabídnout lidem, kteří například neseženou lístky na festival, nebo nemají možnost z různých částí kraje cestovat do Karlových Varů, doslova filmovou lahůdku v podobě předpremiéry filmu plného hollywoodských hvězd. Věřím, že všichni zájemci budou pečlivě sledovat programy kin v jednotlivých městech a že se na ně přenese ta pravá festivalová atmosféra,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

Příběh Oklamaného zavede diváky do období americké občanské války. V uzavřeném společenství chovanek a vedoucích dívčího internátu kdesi ve Virginii roku 1864 se octne zraněný voják nepřátelské unijní armády. Soucit, s nímž ho ženy přijmou a ošetřují, začne v průběhu jeho uzdravování nahrazovat žárlivost a soupeření o jeho přízeň. V hlavních rolích po boku Kidmanové a Farrella hrají Elle Fanningová nebo Kirsten Dunstová.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP