Vedení Městské policie Plzeň ocenilo řidiče taxislužby za pomoc městské policistce při zákroku

Vedení městské policie přijalo ve středu na plzeňské radnici pana Luboše Fořta, řidiče taxislužby a poděkovalo mu za pomoc městské policistce při zákroku proti agresivnímu muži na Palubě Hamburk.

„Vaše odhodlání, to, jak jste se zachoval, zaslouží obrovské poděkování. Svým pohotovým jednáním jste zabránil nebezpečí hrozícímu městské policistce, která v danou chvílí stála sama proti vysoce agresivnímu muži, ne každý občan má tu kuráž, aby se útočníkovi postavil“, ocenil přístup Luboše Fořta zástupce velitele Městské policie Plzeň, Tomáš Petřík.

Na dálku pak panu Lubošovi Fořtovi poděkoval také radní města Plzně pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality Jiří Winkelhöfer, jemuž v osobním setkání zabránily pracovní povinnosti. „Děkujeme za vaši nezištnou a rychlou pomoc, kterou jste hlídce Městské policie Plzeň poskytl. Možná se díky vašemu zásahu podařilo předejít ještě vážnějším zraněním,“ řekl Jiří Winkelhöfer

Pan Luboš Fořt, řidič vozidla taxi, prokázal obrovskou odvahu v případě napadení strážníka u vlakového nádraží dne 6. května tohoto roku. Agresivní muž zaútočil na strážníka takovou silou, že upadl na chvíli do bezvědomí. Městská policistka-druhý člen hlídky v tu chvíli čelila agresorovi sama. Na pomoc ji okamžitě přispěchal pan Luboš. Fořt. Díky jeho odhodlanosti, iniciativě při zpacifikování útočníka se podařilo do příjezdu posil přítomným agresora udržet na zemi a poté mu byla nasazena pouta. Agresivní muž se při zákroku navíc zakousl jednomu ze zasahujících strážníků do nohy.


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz