Noví strážníci. Vzbuzoval pohoršení. Řídili opilí

Vedení městské policie uvítalo nové strážníky čekatele.

S druhým lednovým dnem letošního roku přivítali zástupci vedení Městské policie Plzeň v čele se zástupcem velitele pověřeného velením Tomášem Petříkem sedm nováčků, kteří si jako své budoucí povolání zvolili práci strážníka. Všichni uchazeči splnili potřebná kritéria a úspěšně prošli výběrovým řízením. Zvládnout museli testy fyzické zdatnosti, uspěli u psychotestů a prokázali potřebný dobrý zdravotní stav. Nyní se budou po dobu zhruba tří měsíců připravovat ve školícím středisku s akreditací MŠMT při Městské policii Plzeň. Naučit se budou muset řadu zákonů týkajících se jejich práce, projdou fyzickou průpravou a také střeleckou přípravou. Na závěr je čeká zkouška k získání odborného osvědčení k výkonu povolání strážníka před komisí Ministerstva vnitra.

 

Vzbuzoval veřejné pohoršení.

Komise pro projednání přestupků ÚMO Plzeň 3 dořeší případ muže, který je podezřelý z přestupku proti veřejnému pořádku, konkrétně vzbuzení veřejného pohoršení. Protiprávního jednání se muž dopustil v neděli 1. ledna vpodvečer na náměstí Republiky. Na místě veřejnosti přístupném, kde se zdržovalo více lidí s malými dětmi, stál na dřevěném sudu, oblečen jen do spodního prádla a pokřikoval na kolemjdoucí. Teprve až na důraznou výzvu strážníků svého jednání zanechal. Nakonec slezl dolů a začal se oblékat. Protože muž neměl u sebe žádné doklady, převedli jej strážníci ke ztotožnění na policejní oddělení.

 

Mladistvý skončil na Silvestra v péči zdravotníků.

V sobotu 31.prosince v půl desáté večer vyjížděli strážníci městské policie do Radčické ulice k oznámení o bezvládně sedícím chlapci na lavičce v amfiteátru Plaza. Hlídka zjistila, že jde o mladistvého chlapce, kterému se po požití alkoholu natolik přitížilo, že bylo nutné na místo přivolat zdravotnickou záchrannou službu. Mladý muž se nebyl schopen postavit na nohy a kvůli silné intoxikaci zvracel. Do příjezdu zdravotníků kontrolovala hlídka jeho zdravotní stav a životní funkce. Celou záležitost si převzala k dořešení PČR. Chlapec byl odvezen sanitním vozem do nemocnice.

 

O Silvestrovské noci řídili opilí.

O Silvestrovské noci přistihli strážníci městské policie dva řidiče, kteří projížděli ulicemi města Plzně pod vlivem alkoholu. Prvním byl muž řídící vozidlo Fiat Stilo. Pozornost na sebe strhl svou jízdou. Nebezpečně najížděl do protisměru a nebyl schopen udržet vozidlo v přímém směru. Strážníkům se to zdálo podezřelé, proto se jej rozhodli zastavit. Při kontrole se 18letý muž podrobil dechové zkoušce, při které nadýchal přes 1,4 promile. Druhého řidiče zastavili strážníci v centru města v ulici Americká. Prozradila jej nejistá a pomalá jízda okolo náměstí Republiky. Přístroj Dräger vykázal při první dechové zkoušce hodnotu 1,14 promile. Oběma případy se dále zabývá Policie ČR.


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň

Web: www.mpplzen.cz