Hokejoví mistři republiky se setkali s vedením kraje

Mládežnické týmy HC Škoda Plzeň se dnes setkaly na krajském úřadě se zástupci Plzeňského kraje, aby přijaly poděkování za sportovní úspěchy a reprezentaci kraje na republikových soutěžích.

Setkání se za Plzeňský kraj zúčastnili hejtman Rudolf Špoták, radní pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc a vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Jaroslava Havlíčková. Společně s hráči týmů juniorů i dorostu dorazili zástupci realizačních týmů a za vedení klubu HC Plzeň také Martin Straka a Jaroslav Špaček.

V rámci setkání převzali sportovci, trenéři a zástupci klubu děkovný list, dárky a také klubově laděné dorty, pro každý tým jeden speciální.

„Jsem velmi rád, že podpora, kterou dlouhodobě Plzeňský kraj dává na mládežnický sport, nese ovoce. Dorostenci i junioři si zaslouží velký dík za to, že na republikové úrovni ukázali, že hokej v Plzeňském kraji je stále kvalitní. Sport spojuje a není to jen o pohybu. Je to také životní styl a k tomu se snažíme mladou generaci vést,“ říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Informace k vítězům:

V mládežnických kategoriích ukázal klub HC Škoda Plzeň v sezoně 2021/22 svou sílu. Po ELD získali plzeňští hokejisté titul i v DHL extralize juniorů, když v sedmém zápase finále na ledě Liberce vyhráli 4:2. Prvenství v této kategorii slaví po 5 letech.

Cesta Plzně vyřazovacími boji

Čtvrtfinále playoff DHL ELJ:

HC Škoda Plzeň – HC Dynamo Pardubice 3:2 (2:5, 3:2, 3:6, 6:2, 8:1)

 

Semifinále playoff DHL ELJ:

HC Škoda Plzeň – HC Sparta Praha 4:2 (4:3p., 1:3, 4:3, 3:1, 2:4, 2:0)

 

Finále playoff DHL ELJ:

HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec 4:3 (4:1, 4:1, 5:4p., 4:0, 2:4, 0:3, 4:2)

 

Titul z nejvyšší ligy dorostu získala HC Škoda Plzeň, která ve finálové sérii porazila pražskou Spartu 4:2 na zápasy. Šestý zápas muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém Západočechům v 66. minutě vystřelil zlato talentovaný útočník Adam Benák.

Cesta Plzně vyřazovacími boji

Osmifinále playoff ELD:

HC Škoda Plzeň – HC Dynamo Pardubice 2:0 (5:1, 5:1)

 

Čtvrtfinále playoff ELD:

HC Škoda Plzeň – PSG Zlín 3:0 (3:0, 5:1, 3:1)

 

Semifinále playoff ELD:

HC Škoda Plzeň – Mountfield HK 3:0 (2:0, 3:2sn., 3:1)

 

Finále playoff ELD:

HC Škoda Plzeň – HC Sparta Praha 4:2 (4:1, 9:1, 0:1, 2:1, 1:4, 3:2pp.)


Zdroj:

Bc. Eva Mertlová

tisková mluvčí

www.plzensky-kraj.cz