Mistři volejbalové extraligy se dnes setkali s hejtmanem

Vítězové volejbalové extraligy, VK ČEZ Karlovarsko, se dnes setkali s hejtmanem Karlovarského kraje, Petrem Kulhánkem, kterému přivezli ukázat pohár a předat symbolicky dres s podpisy hráčů. Hejtman jim poděkoval za nezměrné úsilí, se kterým zvládli celou sezónu, a za vynikající reprezentaci kraje doma i v zahraničí.

„Vám všem patří obrovské poděkování, jako jednotlivci i celý tým jste inspirací pro řadu mladých lidí, ať už ve vztahu k volejbalu, nebo sportu jako takovému. Nemohl jsem být na rozhodujícím pátém zápasu finále extraligy, protože jsem měl dlouhodobě naplánované setkání s plzeňským biskupem Tomášem Holubem a trapisty. Součástí akce byla společná modlitba, na začátku které jsem špitnul, že se dnes hraje rozhodující zápas ve volejbalové extralize, jestli by nebyla možná nějaká „pomoc shora“. A povedlo se,“ řekl s nadsázkou hejtman a dodal: „Vím, že jste si celou sezónu tvrdě odpracovali, a to jak hráči, tak všichni ostatní v klubu. Finále bylo neskutečně náročné, pátý set delší, než bývá obvyklá, takže to pro vás rozhodně nebyla jednoduchá cesta k vítězství. Přeji vám, abyste si odpočinuli, ať se vám daří a budu se těšit, že se vrátíte zpět do VK ČEZ Karlovarsko a ten skvělý základ tady zůstane. Máte naši plnou podporu i pro další období.“

Podle předsedy klubu VK ČEZ Karlovarsko Jakuba Novotného je to pro celý tým obrovské zadostiučinění. „Máme za sebou cca 50 zápasů za sezónu, na podzim jsme vyhráli Superpohár, hráli jsme čtvrtfinále Evropského poháru, získali druhé místo v Českém poháru. Dlouhé finále extraligy vyhrálo mužstvo, které si to skutečně odpracovalo a velký podíl na tom má samozřejmě i realizační tým. Na rozdíl od loňska teď jdeme do základní skupiny Ligy mistrů, což je pro nás velká výzva a pro kraj určitě skvělá prezentace,“ uvedl Jakub Novotný.

Manažer VK ČEZ Karlovarsko Jan Meruna také připomněl, že volejbalem žije nejen tým samotný, ale klub si vychovává si i budoucí sportovní talenty. V současnosti je to cca 200 malých volejbalistů z celého regionu.

 


Zdroj:

Mgr. Jana Pavlíková
tisková mluvčí
www.kr-karlovarsky.cz