Za řídítky opilý. Ztracený notebook

Sedl za řídítka opilý, i když předtím pil alkohol.

Přemohl ho hlad, tak sedl opilý na kolo a jel nakoupit.

Dnes hodinu po půlnoci zpozorovala hlídka ze služebny Městské policie Plzeň- Střed v Šumavské ulici podezřelého cyklistu, který si to kličkoval po chodníku. Když ho zastavila, zjistila, že za řídítka bicyklu usedl po posilnění alkoholem 34letý muž. Strážníkům vysvětloval, že od rána pije alkohol, tak dostal hlad a jel si koupit něco k jídlu. Dechová zkouška u něj při prvním měření prokázala přítomnost 1,98 promile alkoholu v dechu, při opakovaném testu se vyšplhala hodnota na 2,07 promile. Záležitostí se bude zabývat dál příslušný správní orgán, dalšímu správnímu orgánu bude postoupeno mužovo jednání, kdy z jeho strany došlo k podezření z porušení vládního opatření, které omezuje volný pohyb osob po 21.00 hod. na veřejnosti přístupných místech. Protože muž bydlel poblíž, doprovodili ho strážníci domů.

Řidič měl platnou blokaci řidičského oprávnění.

Prozradil se nerespektováním dopravního značení.

Nerespektováním zákazu vjezdu v Prešovské ulici v centru města na sebe v pondělí odpoledne upozornil řidič osobního motorového vozidla Škoda Citigo. Viděla ho hlídka městské policie a zastavila ho. Během kontroly nepředložil 40letý Plzeňan řidičský průkaz. Uváděl, že ho nechal doma v jiné peněžence. Při následné lustraci se ale zjistilo, že má blokované řidičské oprávnění. Případ si převzali k dalšímu šetření kolegové od PČR a zároveň muži zakázali další jízdu.

Ztracený notebook má svého majitele.

Štěstí stálo v pondělí na straně 43letého muže, který na zastávce MHD Slupská zapomněl svůj notebook. Telefonické oznámení o jeho nálezu přijali lochotínští strážníci kolem deváté hodiny ráno a zajistili ho. Na místě nálezu notebooku zanechali vzkaz pro majitele. Ten se posléze ozval na linku 156. Poté, co muž nález detailně popsal a zadal heslo pro jeho zapnutí, byl majiteli notebook předán.

Opilý muž se sám zranil.

Zaměstnal strážníky i záchranáře.

V pondělí odpoledne vyjela hlídka městské policie k 61letému cizinci, který jak následně bylo zjištěno, tak se při pádu v opilosti zranil a rozsekl si nos. Ke zraněnému muži přivolali strážníci záchranáře. Ti ho ošetřili, a protože dalšího vyšetření v nemocničním zařízení nebylo potřeba, muž odešel do místa, kde pobývá.


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz