Jakub Brabec přestoupí do Viktorie, klub uplatnil opci

Tři měsíce po příchodu Jakuba Brabce do Plzně se Viktoria rozhodla na šestadvacetiletého stopera uplatnit opci. Hráč na západě Čech podepsal tříletý kontrakt.

Svůj první zápas za Plzeň odehrál Jakub Brabec 25. února na hřišti Opavy, od té doby nastoupil v základní sestavě ještě osmkrát. Nejen v nich přesvědčil trenéry i vedení o svém přínosu pro klub, Viktoria tak přistoupila k uplatnění přestupové opce. Kvalitní výkony mimo jiné vynesly Brabce zpět do reprezentačního kádru k nadcházejícím kvalifikačním zápasům.

„Jakub Brabec od začátku svého působení v Plzni prokazoval velkou sportovní kvalitu a zároveň velmi dobrý přístup a charakter, ihned zapadl do kabiny a byl pro nás posilou,“ řekl na hráčovu adresu generální manažer klubu Adolf Šádek po podpisu tříletého kontraktu. „Jsme tedy rádi, že jsme mohli uplatnit opci a Jakub zůstane v našem kádru i pro nadcházející sezony,“ dodal.

„Jakub nás svými výkony i přístupem určitě přesvědčil o tom, že může být v následujícím období platnou součástí hráčského kádru Viktorky,“ doplnil trenér Pavel Vrba.

„Ve Viktorce se cítím dobře, je tu perfektní parta a pro hráče vytvořené skvělé podmínky. Čím více zápasů jsem měl za sebou, tím lépe jsem se cítil i na hřišti. Těším se na novou sezonu a jsem rád, že byla uplatněna opce a zůstávám v Plzni,” řekl šestadvacetiletý stoper Jakub Brabec.

 


Zdroj:

fcviktoria.cz