Schovával se před zákonem, marně. Napilno měli i strážníci z odchytové skupiny

Schovával se před zákonem, marně.

Strážníci stanice Územně strážní služby v pondělí ráno zadrželi hledaného muže. Přebýval schovaný ve křoví.

V ranních hodinách hlídka kontrolovala prostor ve Štruncových sadech za parkovacím domem Rychtářka. Ve křoví zde nalezla muže, který jí připomínal osobu z hledáčku policistů. Strážníci muže ztotožnili a ve veřejně přístupné internetové databázi si ověřili, zda skutečně policisté nemají jeho jméno na seznamu hledaných. To se vzápětí potvrdilo. Třiačtyřicetiletý muž byl veden v celostátním pátrání. V doprovodu strážníků poté putoval na policejní oddělení, kde si ho policisté převzali k dalšímu opatření.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Poctivý nálezce přinesl na stanici peněženku.

Po jedné hodině v noci se na stanici Odtahů a vozidel v Radčické ulici dostavil poctivý nálezce a odevzdal peněženku, kterou nalezl.

Strážníci nález, který obsahoval doklady, bankovní karty a hotovost ve výši téměř 7.500 korun,  zadokumentovali. Jelikož se ukázalo, že nalezené věci vedou policisté ve svém registru ztracených nebo odcizených věcí, budou jim předány.

 

Napilno měli strážníci z odchytové skupiny.

Strážníky zaměstnal odchyt zatoulaných psů a koťat.

Prvním odchyceným zvířetem v pondělí se stalo zhruba 2měsíční kotě. Zoufale mňoukalo v trávě ve Žlutické ulici. Našla ho náhodná kolemjdoucí a zavolala na městskou policii. Odpoledne si strážníci zase převzali od nálezkyně zatoulaného yorkšírského teriéra. Podle implantovaného čipu se podařilo identifikovat, komu patří a brzy se s ním mohl majitel setkat.  Strážníci ho odvezli na adresu jeho bydliště.  Večer pak přibylo do útulku další kotě. Nalezeno bylo v Adélově ulici v krabici od bot. A chvíli na to ještě fenka křížence nalezená u Kalikovského Mlýna. Nálezce ji přivedl až k útulku.

 


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz