Zakrvácený a dezorientovaný muž, život si neosladil

Krádeže mužům nevyšly.  

V sobotu po desáté hodině vyběhl jednatřicetiletý muž z prodejny Žabka na Klatovské třídě s černou látkovou taškou, ve kterém měl zboží, které nezaplatil. Právě kolem projížděla motorizovaná hlídka strážníků, kteří se onoho muže hned všimli, neboť se dal na útěk a za ním vyběhla i prodavačka, která na něj hlasitě pokřikovala. Hlídka muže opodál zastavila a následně bylo zjištěno, že v tašce má ukryté odcizené zboží v celkové hodnotě 1177Kč. Nepoškozené zboží bylo vráceno zpět do prodeje a mladý muž si za tento počin odnesl vysokou pokutu.

V neděli si svůj život nejspíš chtěl osladit sedmnáctiletý mladík. V obchodě na Rokycanské třídě totiž odcizil čokolády v hodnotě skoro čtyř stovek korun. Nicméně jeho počínání neuniklo pracovníkovi ostrahy prodejny a mladého muže zadržel. Na čokoládě si nepochutnal, neboť byla nepoškozená vrácena zpět do prodeje.

 

Zakrvácený, dezorientovaný v místě i v čase.

Takto nalezla lochotínská hlídka strážníků městské policie v neděli časně ráno muže u Rondelu na Karlovarské ulici. Zmateně pobíhající muž měl krvácející zranění v oblasti úst, podlitinu na čele a odřeniny na rukou i v obličeji. Třiatřicetiletý muž si myslel, že se nachází v Rokycanech a nevybavoval si, jak se na Karlovarské ocitl. Na místo byla přivolána Zdravotnická záchranná služba Pk, která muže převezla do zdravotnického zařízení k ošetření.


Zdroj:

Veronika Kuchynková
Metodik prevence kriminality

www.mpplzen.cz