3 rychle způsoby viditelného omlazení pleti Zn. Bezbolestně

Reklama

Již mnoho let neplatí, že pokud chceme vypadat o pár let mladší a minimalizovat své vrásky, je jediným možným krokem plastická operace za desetitisíce korun. Trendem dnešní doby jsou mini-invazivní zákroky, které jsou rychlé, nebolestivé a nezatíží tolik vaši peněženku.

Omládněte vlastní krví

Poměrně novou estetickou metodou je plazmaterapie, která způsobí, že pokožka bude vypadat pružněji, pevněji a mladistvěji. Je ideální pro věkovou skupinu 30 – 50 let. Principem plazmaterapie je biostimulace kolagenových buněk, které se nacházejí v pokožce. „Vědecké výzkumy ukazují, že stárnutí pleti je způsobeno právě přirozenou ztrátou kolagenu, která je spojena se špatnou hydratací a menší aktivitou buněk produkujících kolagen. Naše vlastní plazma bohatá na krevní destičky umí tyto buňky stimulovat k tvorbě nových kolagenních vláken. Tím dochází k regeneraci, rozzáření a zřetelnému omlazení pleti. Velkým plusem metody je, že jde o materiál tělu vlastní, tudíž možné alergické reakce jsou prakticky nulové. Plazmu lze také obohatit kyselinou hyaluronovou a tím hydrataci výrazně podpořit, ” vysvětluje MUDr. Petra Moravcová z centra estetické medicíny Perfect Clinic. Samotná procedura netrvá déle než slabou hodinku a není potřeba hospitalizace.

Zázrak za pomoci nití

Lidé, kteří začínají mít díky zralému věku povadlé kontury v obličeji, nemusí hned chodit „pod kudlu“, aby si pár let ubrali. Známky stáří mohou řešit ambulantně za pomoci liftujících nití, někdy nazývaných pro svůj vyhlazující efekt také 3D nitě. Novinkou v liftingovém omlazení jsou nitě APTOS na bázi kyseliny polymléčné s liftingovými zoubky. Ty krásně pozvednou různé tkáně obličeje a těla. „Výhodou tohoto zákroku je rychlost (obvykle dvacet minut), bezbolestnost a okamžitá viditelnost.  Zákrok je ideální pro ženy i muže ve věku mezi 35 a 45 lety,” říká MUDr. Petra Moravcová z Perfect Clinic.

Nebojte se laseru

Na drobnější či mimické vrásky se hodí rejuvenace pleti frakčním laserem CO2. Díky aplikaci laserových paprsků do povrchové a střední vrstvy kůže dochází mj. k obnově tvorby kolagenu, aniž by bylo nutno zasahovat do hlubokých vrstev kůže, jak tomu bylo u starších typů laserů. „Díky frakčnímu laseru můžete minimalizovat vrásky a zlepšit celkový tonus pleti. S jeho pomocí dochází také k výrazně rychlejšímu hojení jizev či minimalizaci pigmentových skvrn, které vznikají v pozdějším věku. Samotný zákrok téměř nebolí, uklidňuje dermatoložka Lucia Mansfeldová z Perfect Clinic.

 


Zdroj:

Iveta Nebesařová

Reklama