Skvosty s vůní benzínu v létě opět zamíří do Plzně / 19.–22.7.

Druhý ročník unikátní přehlídky historických i současných automobilů, která v termínu 19. 7. – 22. 7. 2018 přiveze do plzeňského DEPO2015 skvostné vozy z celého automobilového světa, slibuje představit  legendární kousky i zajímavé automobilové osobnosti. 

Letos potěší především fanoušky italských značek a formulí. Hlavním tahákem však budou nejen luxusní italské supersporty, ale i historická sbírka legendárního Metalexu, československého podniku zaměřeného na výrobu formulí a úpravy automobilů i motocyklů pro sportovní účely, a v neposlední řadě také motorky, které jsou v letošním programu novinkou. Návštěvníci se mohou těšit na legendární motocykly značky Harley Davidson, symbol svobody a radosti z jízdy.
Přehlídka, kterou vloni navštívilo na 10.000 milovníků historických a luxusních aut, nemá ambici být největší, ale stát se nejkvalitnější přehlídkou nejkrásnějších kousků v ČR. Kromě skvostů na čtyřech, dvou či třech kolech nabídne návštěvníkům také zajímavý kulturní i odborný program. Oproti loňskému roku se prodlouží o jeden den na čtyřdenní akci, od čtvrtka do neděle. Obsahovat bude také více doprovodného programu, například živou hudbu, rozhovory s osobnostmi či besedy s veteranisty a automobilovými fajnšmekry. Zkrátka nepřijdou ani vyznavači foodtruckové gastronomie.

Bezprostředně po ukončení loňského ročníku nám začaly chodit dotazy od veřejnosti i sběratelů, jestli budeme akci opakovat. Někteří rovnou nabízeli své vozy. Mám z toho velkou radost, i když při výběru nad množstvím upřednostňujeme kvalitu vystavených aut. Budeme se držet zhruba stejného počtu jako vloni,“ vysvětluje Roman Jurečko, předseda Nadačního fondu Plzeň sobě, který akci pořádá. „Akce nebude jen o krásných autech, zaměříme se i na umělecká díla a design,“ doplňuje.

 

Mezi vystavenými „krasavci“ se představí automobil Benz z roku 1914, vyrobený nejstarší automobilkou světa Carla Fridricha Benze z Mannheimu. V Českých zemích byl spolu s druhým Benzem Karla V. Schwarzenberga zakoupen u pražského obchodníka Františka Sichrovského. Dále například provozuschopný nerenovovaný Rolls Royce Park Ward z roku 1934, či elegantní sportovní Mercedes 190 SL, který oceňovali i filmaři a herci z Holyvoodu a proháněli se v něm Grace Kelly nebo Frank Sinatra. Ze supersportů to bude luxusní okřídlený Mercedes SLS a motocykly hrdě zastoupí americký symbol svobody a nezávislosti Harley Davidson.

Právě značka Harley Davidson slaví v letošním roce 115. výročí založení a pražský fanklub zároveň také kulaté 90. narozeniny. Harley-Davidson Club Praha je dokonce nejstarším existujícím Harley-Davidson klubem na světě: „Myšlenka na jeho založení vznikla v roce 1927 na svatbě slavného motocyklového závodníka Bohumila Turka, který byl zároveň ředitelem firmy Tesárek, dovážející tehdy do Československa motocykly Harley-Davidson,“ uvádí se na oficiálních stránkách klubu. Návštěvníci Skvostů s vůní benzínu se tedy mohou těšit na doslova jubilejní harleyovskou prezentaci.

Stejně jako vloni vyzývají pořadatelé sběratele automobilových skvostů, aby se se svými poklady pochlubili. Majitelé, kteří chtějí své oldtimery nebo naopak moderní bouráky představit publiku, se musí do 10. 7. 2018 registrovat na webu http://skvosty-plzen.cz/prihlaste-se/. Vybrané vozy pak budou umístěny do expozice a majitelé jako benefit obdrží dvě jednodenní vstupenky.

Předprodej vstupenek probíhá na webových stránkách www.skvosty-plzen.cz, na stránkách a prodejních místech Plzeňské vstupenky či osobně v DEPO2015, a to až do 31. 5. za zvýhodněnou cenu 150 korun jednodenní a 250 korun celofestivalové vstupné, nebo 400 / 500 Kč rodinné vstupné na den / 4 dny. V červnu si zájemci budou moci vstupenku pořídit v předprodeji za 200 / 300 Kč (jednodenní / celofestivalová) a posléze pak na místě za 250 / 400 Kč. Nárok na zlevněné vstupné mají ve všech případech studenti, senioři a děti nad 150 cm. Menší děti a osoby s průkazkou ZTP a ZTP/P s doprovodem mohou na akci zdarma.

TK k druhému ročníku výstavy unikátních luxusních automobilových veteránů z celého světa Skvosty s vůní benzínu, 15. května v Plzni.

Zdroj:

Mirka Reifová, PR

+420 606 090 801

mirka.reifova@gmail.com