Světový den porozumění autismu

Reklama

Blíží se Světový den porozumění autismu, který se slaví 2. dubna. Proto se chystá již 3. ročník charitativního běhu RUN for ProCit, který se uskuteční 7. dubna v Borském parku, a výstava obrázků dětí s autismem v plzeňské kavárně Pappa Coffee.

Na benefiční výstavě obrázků budou k nahlédnutí i zakoupení obrázky, které pro Vás namalovaly děti s poruchou autistického spektra (PAS). Děti s autismem mívají potíže porozumět světu kolem sebe, tomu, co vidí, slyší, co prožívají ony i ostatní lidé.

Často se ztrácejí ve spleti sociálních vztahů, občas nám nerozumějí a neumějí si s námi povídat. Na této výstavě k nám však tyto děti promlouvají a vyprávějí o svém bohatém vnitřním světě, a to prostřednictvím svých kreseb.

Vy si jejich obrázky můžete nejen prohlédnout, ale i zakoupit. Výnos z jejich prodeje poputuje na konto veřejné sbírky, účet veřejné sbírky: 6130061327/5500 Občanského sdružení ProCit, z.s.

Dětí s autismem přibývá a státní instituce jim z mnoha důvodů nedokáží poskytnout potřebnou podporu. Právě proto bylo v Plzni založeno Občanské sdružení ProCit, z.s., jehož cílem je ulehčit situaci rodinám těchto dětí, poskytnout jim zázemí s odbornou péčí a pomoci jim se znovu zapojit do většinové společnosti. Občanské sdružení ProCit je poskytovatelem sociálně aktivizačních služeb, nabízí speciálně pedagogickou diagnostiku a poradenství. Organizuje také víkendové a týdenní pobyty pro rodiny s dětmi, pořádá plavecké kurzy a cvičení, snaží se zpestřit a smysluplně naplnit volný čas klientů. Jejich cílem je, aby se dětem s poruchou autistického spektra a jejich rodinám žilo v naší zemi o něco lépe.

Bližší informace: Irena Vítovcová – +420 777 700 766
Minimální cena obrázku: 1 000 Kč/ks

www.autismusprocit.cz


Zdroj:

Irena Vítovcová
předsedkyně, ředitelka

 

Občanské sdružení ProCit, z.s.

+420 777 700 766

E-mail: procit@centrum.cz

www.autismusprocit.cz

Reklama