Světový den porozumění autismu / 7.4.

Blíží se Světový den porozumění autismu, který se slaví 2. dubna. Proto se chystá již 3. ročník charitativního běhu RUN for ProCit, který se uskuteční 7. dubna v Borském parku, a výstava obrázků dětí s autismem v plzeňské kavárně Pappa Coffee.

Na benefiční výstavě obrázků budou k nahlédnutí i zakoupení obrázky, které pro Vás namalovaly děti s poruchou autistického spektra (PAS). Děti s autismem mívají potíže porozumět světu kolem sebe, tomu, co vidí, slyší, co prožívají ony i ostatní lidé.

Často se ztrácejí ve spleti sociálních vztahů, občas nám nerozumějí a neumějí si s námi povídat. Na této výstavě k nám však tyto děti promlouvají a vyprávějí o svém bohatém vnitřním světě, a to prostřednictvím svých kreseb.

Vy si jejich obrázky můžete nejen prohlédnout, ale i zakoupit. Výnos z jejich prodeje poputuje na konto veřejné sbírky, účet veřejné sbírky: 6130061327/5500 Občanského sdružení ProCit, z.s.

Dětí s autismem přibývá a státní instituce jim z mnoha důvodů nedokáží poskytnout potřebnou podporu. Právě proto bylo v Plzni založeno Občanské sdružení ProCit, z.s., jehož cílem je ulehčit situaci rodinám těchto dětí, poskytnout jim zázemí s odbornou péčí a pomoci jim se znovu zapojit do většinové společnosti. Občanské sdružení ProCit je poskytovatelem sociálně aktivizačních služeb, nabízí speciálně pedagogickou diagnostiku a poradenství. Organizuje také víkendové a týdenní pobyty pro rodiny s dětmi, pořádá plavecké kurzy a cvičení, snaží se zpestřit a smysluplně naplnit volný čas klientů. Jejich cílem je, aby se dětem s poruchou autistického spektra a jejich rodinám žilo v naší zemi o něco lépe.

Bližší informace: Irena Vítovcová – +420 777 700 766
Minimální cena obrázku: 1 000 Kč/ks

www.autismusprocit.cz


Zdroj:

Irena Vítovcová
předsedkyně, ředitelka

 

Občanské sdružení ProCit, z.s.

+420 777 700 766

E-mail: procit@centrum.cz

www.autismusprocit.cz