Skokanem roku se stal L’Oréal

Vyhlášení výsledků studie Top Zaměstnavatelé 2018 nahrávalo opět velkým firmám. 10 724 studentů hlasovalo ve 12 kategoriích, aby zvolili 60 neprestižnějších zaměstnavatelů roku 2018. V kategorii Jasná volba vyhrála Škoda Auto. Skokanem roku se stal L’Oréal.

Ve úterý 6. 2. 2018 proběhlo již 7. vyhlášení výsledků studie TOP Zaměstnavatelé 2018. Letošní rok byl veden pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. GfK, jako odborný garant, již po 7 let dohlíží na správné provedení průzkumu a jeho závěrů.  Výsledky této studie poskytují nejenom studentům a vysokým školám, ale i firmám reálný a detailní pohled na top zaměstnavatele v České republice. Průzkumu se účastnilo více než 10 tisíc studentů vysokých škol v České republice. Vyhlášení výsledků studie se uskutečnilo v galerii kavárny Louvre za hojné účasti firem, které se ucházely o umístění ve 12 kategoriích.

V kategorii Skokan roku (největší posun v hodnocení na základě výsledků hlasování všech respondentů bez ohledu na studijní zaměření a studijní výsledky) se nejvýše umístila firma L’Oréal. V kategorii Jasná volba (nejvyšší počet dosažených hlasů) vítězství získala společnost ŠKODA AUTO. Ceny Jasná volba, Skokan roku a Speciální kategorie předávala marketingová manažerka GfK CZ&SK Mgr. Andrea Patočková, která na vydávání řekla: „Dnešní doba je velmi těžká pro získání kvalitních a loajálních zaměstnanců. Najít motivované zaměstnance, kteří už od svých studií chtějí pracovat právě jen v té vaší firmě, je pro firmy velká výhra, která se v budoucnu zúročí.“

Tabulka č. 1: výsledky hlasování všech 10 724 studentů vysokých škol v jednotlivých průmyslových odvětvích.

 

Byly vyhlášeny také speciální kategorie* vycházející z preferencí studentů s nejlepšími studijními výsledky. Ve speciální kategorii Technik vyhrála firma ČEZ, v kategorii Právník zvolili studenti společnost AK Havel & Partners. Budoucí lékaři a farmaceuti z řad studentů hlasovali ve své kategorii Farmaceut & Lékař pro Zentivu, ve speciální kategorii Ekonom byla studenty označena jako nejlepší společnost KPMG.

Tabulka č. 2: výsledky hlasování studentů s nejlepšími studijními výsledky dle studijního zaměření.

 


Zdroj:

Mgr. Andrea Patočková (dříve Winklerová)
Marketing Communication Manager CZ&SK | Marketing&Communications
GfK | KAVČÍ HORY OFFICE PARK | Na Hřebenech II 1718/10
Prague 4 | 140 00 | Czech Republic
andrea.patockova@gfk.com
T +420 296 555 422 | M +420 737 263 113
www.gfk.com/cz