Nejlepší technici chtějí pracovat v ČEZ

Reklama

Skupina ČEZ bodovala v Anketě TOP Zaměstnavatelé, v níž hlasují studenti českých vysokých škol.

Ve čtyřech speciálních kategoriích (Ekonom, Farmaceut & lékař, Právník, Technik) určují pořadí studenti příslušných fakult s nejlepšími studijními výsledky. Budoucí technici pravidelně umisťují ČEZ na první místo již od roku 2014. Také v anketě dle odvětví zvítězila Skupina ČEZ v kategorii Energetika, plynárenství, petrochemie již popáté za sebou.

 

„O technicky vzdělané pracovníky je na českém trhu enormní zájem. Proto nás těší, že jsme volbou č. 1 pro ty nejtalentovanější,“ říká ředitel personalistiky ČEZ Josef Lejček. ČEZ se i přes rekordní zaměstnanost a konkurenční boj firem o kvalitní lidi daří nové pracovníky lákat. Loni jich nabrala 1 626, z toho šestinu tvořili právě mladí do 25 let.

 

Firma je jen tak dobrá, jako jsou její zaměstnanci. V případě jaderných elektráren to platí ne dvoj- ale stonásobně. I proto najdete v českých jaderných elektrárnách tolik vysokoškolsky vzdělaných lidí“ říká odborník na strategický nábor JE Temelín Pavel Šimák. Podíl vysokoškoláků v jaderných elektrárnách Temelín a Dukovany dosahuje 48 %, ve Skupině ČEZ celkově pak téměř 32 %. Pro srovnání, v roce 2016 mělo v České republice vysokoškolský titul kolem 22 % obyvatel.

 


Zdroj:

Alice Horáková, MA
Tisková mluvčí Skupiny ČEZ | Útvar mediální komunikace

ČEZ, a. s.
Duhová 2/1444, 140 53 Praha 4
tel.: +420 211 042 460
mobil: +420 724 547 001:
e-mail: alice.horakova@cez.cz

www.cez.cz

Reklama