Hit léta 2023. Zájem o Turecko raketově roste

Chcete vidět jeden ze sedmi antických divů světa, vyhaslou sopku Ararat nebo se opalovat na proslulé Kleopatřině pláži? Turecko toho nabízí mnohem víc. V okolních evropských státech je tato země dlouhodobým dovolenkovým hitem, láká na příjemné ceny, širokou nabídku a nadstandardní kvalitu nejen all inclusive služeb. Zdá se, že kouzlo Turecka už začali ve velkém objevovat i čeští turisté. Zájem o letní dovolenou v této destinaci totiž oproti loňskému roku vzrostl o 250 procent. Nejoblíbenějšími lokalitami v Turecku jsou Side, Alanya, Kemer, Antalya, Turecká Riviéra, Belek, Kusadasi a Bodrum.

Side

Jen stěží byste na Turecké riviéře hledali místo, kde vedle sebe v dokonalé symbióze stojí tisíce let staré historické stavby a nablýskané výlohy luxusních obchodů. V Side najdete perfektně vyrovnanou směsici čistého a prohřátého moře, dlouhých písčitých pláží, malebných kamenných uliček, zázemí hotelových resortů i odkazu dávných antických stavitelů.

 

Alanya

„V nejnavštěvovanějším tureckém letovisku nuda rozhodně nehrozí. Stačí si stopnout takzvaný dolmuš, což je místní sdílené taxi, a nechat se vysadit u některého z vyhlášených nočních klubů, užít si vodní sporty na proslulé Kleopatřině pláži, prohlédnout si letovisko z ptačí perspektivy z lanovky Teleferi Alanya, zadovádět si v moderním aqua parku, shlédnout delfíní show, vystoupat k branám městské pevnosti ze 13. století nebo se nechat opájet křehkou nádherou krápníků v jeskyni Damlatas,“ popisuje mluvčí cestovní agentury Invia Jiřina Ekrt Jirušková nekonečné možnosti, jak se v této oblasti zabavit.

 

Kemer

Krásné písčité pláže s pozvolným vstupem do poklidných vod Středozemního moře, jistota osvěžujícího větříku, srážejícího vysoké letní teploty na příjemnější úroveň, zeleň městských parků, trhy překypující voňavým ovocem i záruka nekonečné zábavy v některém z moderních aquaparků.

 

Bodrum

Největší letovisko Egejské riviéry se pyšní nejen skvostným historickým centrem, jedním ze sedmi antických divů světa, velkým přístavem, ale také letištěm a dlouhým pobřežím. Starověký Halikarnas si rozhodně zaslouží vaši pozornost.

Kusadasi

Pokud chcete maximální zábavu a akční dovolenou, vydejte se právě sem. Členité pobřeží, divoká příroda a strmé kopce jsou výzvou pro milovníky turistiky i adrenalinových sportů. V průzračně čistých mořských hlubinách čekají na odvážné potápěče vraky lodí i letadel. Soumrak proměňuje ulice města v jednu velkou párty. Desítky barů, nočních klubů i stylových restaurací lákají na nekonečnou porci zábavy. Za poznáváním můžete vyrazit do nedalekého Efesu, pohádkově krásného Artemidina chrámu či bájné Jeskyně sedmispáčů.

 

Antalya

Tuto zřejmě nejslavnější tureckou oblast zřejmě nemusíme dlouze představovat. Antalya je rušné velkoměsto s oceňovanými plážemi, historickými památkami, luxusními hotely a množstvím obchodů. Kromě odpočinku na pláži a vodních radovánek si tu užijete také přírody. Právě tady se totiž nachází jedna z největších turistických atrakcí v Turecku, areál Pamukkale – sněhově bílý svah s blankytně modrými termálními prameny. Najdete tu také skalní hrobky v Myře, lázeňský komplex v Arykandě a pozůstatky chrámů v Letoonu.

 


Zdroj:

www.invia.cz