Kam na střední školu? Jasná volba: SŠ Kralovice

V uplynulých měsících žila řada žáků devátých tříd a jejich rodičů důležitým rozhodováním. Otázky typu: na jakou střední půjdu, je to ta správná škola, získám v ní všechny dovednosti a znalosti, bude se mi tam líbit, najdu po škole uplatnění, nedaly spát mnohým z nich. Nicméně, už je rozhodnuto, přihlášky jsou podány a následuje přijímací řízení.

I na naši školu se v současné době hlásí řada uchazečů. A ty z vás, kteří máte vrozenou empatii, rádi byste pomáhali lidem v sociální oblasti, nebo pro technicky zaměřené žáky se zájmem o automobily nebo zemědělskou mechanizaci, rádi přivítáme na začátku září právě u nás ve škole.

Jsme škola s dlouholetou tradicí, již sedm desetiletí poskytujeme odborné vzdělání zájemcům nejen z regionu severního Plzeňska. Máme pro vás k dispozici moderní školu, dílny i domov mládeže, ale čekají na vás i zkušení pedagogové, kteří vás dobře připraví k maturitě i závěrečným zkouškám. Naši vyučující jsou kvalifikovaní odborníci, kteří sledují současné trendy a následně se je snaží předávat žákům. Důraz klademe na individuální přístup k žákům, na jejich praktické dovednosti a kritické myšlení. Jsme si vědomi toho, že příprava mladých lidí na budoucí profesi má nezastupitelné místo.

A co vás čeká v průběhu studia? Odborné praxe na reálných smluvních pracovištích, možnost reprezentovat školu při sportovních, vědomostních a odborných soutěžích, lyžařský a vodácký kurz, odborné exkurze u zaměstnavatelů, výlet do zahraničí, možnost práce v kroužku robotiky a 3D tisku, doučování, projektové dny, podpora finanční nebo mediální gramotnosti a hlavně vlídná škola, která usiluje o to, aby se v ní líbilo všem, kteří zde pobývají…

Nezahálíme ani v oblasti čerpání dotací. Před zahájením je výstavba nové opravárenské haly pro technické obory z projektu IROP a díky podpoře našeho zřizovatele, kterým je Plzeňský kraj. S jeho podporou bylo na jaře 2022 v areálu dílen odborného výcviku rovněž otevřeno nové dopravní hřiště, které slouží žákům základních škol i veřejnosti. V listopadu 2023 začneme realizovat již potřetí tzv. Šablony pro střední školy, v nichž se budeme věnovat zejména dalšímu vzdělávání pracovníků ve školství a personálně posílíme i Školní poradenské pracoviště.

 

Pokud nebudete v 1. kole přijati na vámi vybranou školu, nezoufejte. Podívejte se na naši vzdělávací nabídku. Je možné, že po prvním kole nám zbyde ještě pár míst třeba zrovna pro vás:

  • Mechanik opravář motorových vozidel (Automechanik) – tříletý technický obor zakončený výučním listem
  • Opravář zemědělských strojů – tříletý technický obor zakončený výučním listem
  • Sociální činnost – čtyřletý maturitní obor

 

Pro informace k přijímacímu řízení volejte: 608 521 507, 773 745 606 nebo pošlete e-mail na info@sskralovice.cz

Novinky z naší školy můžete sledovat
na www.sskralovice.cz
nebo na www.facebook.com/sskralovice