Vánoční trhy 2022 jen kousek za hranicemi

Vyrazit na vánoční trhy do zahraničí můžete i pokud nemáte vlastní auto

 

Milujete vánoční atmosféru, ale chcete ji zažít i jinak než ve vašem městě? Chcete na chvíli změnit hektické prostředí a spojit tento čas se zajímavým výletem? Vyrazte na vánoční trhy k našim sousedům do Polska a Německa.

 

Berlín

Berlínské vánoční trhy stejně jako jiné v Německu mají mnohaletou tradici, která spadá hluboko do historie. „Město je rozhlehlé a nabízí mnoho nezávislých trhů, kterých můžeme najít až 50. Mezi nejznámější patří ten, který je na náměstí Gendarmentmarkt. Zejména působivé je okolí, odkud máte výhled na tradiční berlínské památky.

 

 

 

 

Lipsko

Zdroj: leipzig.de

Vánoční trhy se zde odehrávají v historických kulisách v centru města, tak jako již před 500 lety. K návštěvě vybízí 250 originálně nazdobených stánků. Za zastávku stojí určitě jedno z nejkrásnějších a nejstarších nákupních center. Proslulé lipské pasáže, průchozí dvory a nákupní domy představují nákupní ráj a jsou místem, kde se snoubí umění a kultura v jeden architektonický klenot. Před Starou radnicí se odehrávají jedny z největších a nejstarších vánočních trhů, které bývají zahájeny slavnostním ceremoniálem. Pokud vám vyhládne a budete si chtít pochutnat na něčem dobrém můžete vyzkoušet typické pochoutky jako čerstvě rozpečené preclíky, proslulé perníčky, svařené víno nebo meruňkový punč.

(www stránky trhu: ZDE)

 

 

Drážďany

Jeden z hlavních z drážďanských trhů Striezelmarkt najdete na náměstí Altmarkt. Nakoupit budete moci ve více než 250 stáncích, kde si můžete zakoupit tradiční vánoční dárky a ochutnat spoustu místních pochoutek. Mezi nejznámější, které stojí za to vyzkoušet je pletenec nebo štola. Zahřát se můžete svařeným vínem či nealkoholickým punčem pro řidiče. Za vidění stojí také obrovská krušnohorská osvětlená stupňovitá pyramida, která je velmi působivá a návštěvníci si při jejím světle mohou v souladu s tradicí vychutnat kousek originálního drážďanského Christstollenu.

 

 

 

Vratislav

Zavítat budete moci i do jednoho z nejkrásnějších a nejstarších měst v Polsku do Vratislavi, které bylo založeno v 10. století českým knížetem Vratislavem. „Vánoční trhy se zde odehrávají na jednom z největších středověkých náměstí v Evropě – Rynku. Na trzích můžete ochutnat sýr na všechny způsoby, zapiekanki nebo třeba medovinu,“ dodává Milan Beutl z Anytime.

 

 

 

 

 

A pokud nemáte vlastní vozidlo můžete využít službu sdílených vozů Anytime. Ta připravila pro stávající, ale také nové zákazníky balíčky, se kterými můžete výhodně vyrazit na výlet.  Vybírat můžete mezi menšími balíčky, které se vztahují na 8 hodin + 200 kilometrů nebo na dva dny + 600 kilometrů.

 

Anytime carsharing, přední hráč na poli služeb sdílených vozů, stále rozšiřuje svůj vozový park. Naposledy přidal nové vozy Toyota C-HR a lidé ve službě Anytime mají nyní k dispozici již 700 hybridních vozů.