Soutěž Karlovarský hlas zná vítězku

Osm finalistů soutěže Karlovarský hlas převedlo své umění a nadání během Koncertu finalistů, který se konal 19. 11. 2022 v Malém sále hotelu Thermal. Každý ze soutěžících zazpíval jednu píseň s vlastním doprovodem či nahrávkou a jednu s živou kapelou. Vítězkou se stala Kateřina Lebedová z Hradce nad Moravicí. Na druhém místě se umístila Tereza Smetanová z Prahy, která zároveň získala Cenu kapely. Třetí příčku obsadila Klaudie Le z Jičína. Diváky nejvíce zaujala Aneta Pávková z Prahy a rozhodli o tom, že se stala novou držitelkou Ceny diváků.

Zkušená porota čtyřicátého pátého ročníku ve složení Zbyněk Drda, Jaroslav Dolník, Beego Shea, Miroslava Lendělová a Kateřina Bodláková hodnotila vystoupení všech soutěžících jako velmi profesionální a kvalitní a rozhodování jako velmi těžké. „Nejvíc mě potěšilo, když jsem viděla vítězku tohoto ročníku Kateřinu Lebedovou, která se sice minulý rok na první příčky nedostala, ale nevzdala to a celý rok na sobě tvrdě pracovala. Všichni v porotě jsme se shodli, že její letošní výkon byl fenomenální,“ říká zpěvačka Beego Shea.

Sál uchvátila Aneta Pávková, která se doprovázela na harfu.

Večerem diváky v sále i na živém streamu na YouTube provázel Zbyněk Janíček, šéf hudební stanice Óčko STAR. Soutěžní večer zahájila svým vystoupením loňská vítězka Julie Nosková, zakončení patřilo Jaroslavu Dolníkovi s podporou karlovarského big bandu M. K. Collective pod vedením Milana Krajíce.

„Pokud jsou soutěžící ochotni přijet k nám do Karlových Varů z druhého konce republiky jako třeba naše letošní vítězka, je to pro nás jasný signál, že tato soutěž má pro mladé zpěváky smysl,“ shrnuje večer za organizátory Helena Plitzová a dodává: „Již teď se těším na další, 46. ročník.“

Vítězové soutěže

  1. místo Kateřina Lebedová, Hradec nad Moravicí
  2. místo a Cena kapely Tereza Smetanová, Praha
  3. místo Klaudie Le, Jičín

Cena diváků                           Aneta Pávková, Praha

 

Další finalisté

Karolína Anna Bokstefflová, Praha

Ella Hakobova, Blansko

Tereza Kopecká, Prostějov

Artur Smola, Znojmo

Soutěž se koná za podpory města Karlovy Vary a Karlovarského kraje.

 


Zdroj:

Lev Havlíček
PR aktivity