Projekt Kraje pro bezpečný internet zná své vítěze

Vyhlášení vítězů a předání cen úspěšným řešitelům soutěžního kvízu a vítězným školám s nejvyšší účastí jejich žáků v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet se uskutečnilo dnes na krajském úřadě. Ceny předávali hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták a jeho náměstek Petr Vanka, za společnost Microsoft Václav Koudele. Společnost Microsoft dodala pro vítěze věcné ceny, Plzeňský kraj věnoval finanční odměny zúčastněným školám a vítězům nadstavbového Kvízu PLUS.

Již osmý ročník projektu Kraje pro bezpečný internet je realizován pod záštitou Asociace krajů ČR. V rámci svých aktivit úzce spolupracuje s Policií ČR a sdružením CZ.NIC. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. Celkem se v celé ČR zúčastnilo 37 000 žáků.

„Online prostor je velice nebezpečné místo, proto jsem velmi rád, že prostřednictvím takového projektu můžeme do povědomí veřejnosti, a to především dětí a mládeže, dostat mnoho informací například o kyberšikaně. Považujme za důležité, aby se uměli ve světě internetu pohybovat bezpečně, aby rozeznali hrozící rizika a uměli tak předejít problémům,“ říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Na krajském úřadě si hodnotné ceny společnosti Microsoft spolu s šeky na nákup zboží v hodnotě 25 tisíc korun převzalo celkem 11 žáků. Dále pak zástupci dvou základních a dvou středních škol si převzali každý šek na 20 tisíc korun, které věnoval Plzeňský kraj.

Finalisté Kvíz PLUS, podle dosažených časů vyřešení kvízu:

Marek Seltenhofer, Gymnázium J. Vrchlického, Klatovy

David Klozar, Gymnázium J. Vrchlického, Klatovy

Ondřej Nový, Gymnázium J. Š. Baara, Domažlice

Jana Karhanová, Gymnázium J. Vrchlického, Klatovy

Jan Kotrch, Gymnázium J. Š. Baara, Domažlice

 

Vítězové zúčastněných škol:

ZŠ do 200 žáků – Základní škola Blatnice

ZŠ od 201 žáků – Základní škola Tachov, Hornická ul.

SŠ do 500 žáků – Střední škola informatiky a finančních služeb, Plzeň

SŠ od 501 žáků – Integrovaná střední škola živnostenská, Plzeň

O projektu Kraj pro bezpečný internet

Jedná se o projekt Asociace krajů České republiky, do kterého je zapojeno      12 krajů. Záštitu nad ním převzalo Národní centrum kybernetické bezpečnosti a jeho partnery jsou například společnosti Microsoft a Gordic. Finančně byl zajištěn jednak z příspěvků krajů a dále z dotačního programu Ministerstva vnitra České republiky. Věcné dary pro vítěze dodala společnost Microsoft s.r.o. a také společnost Gordic s. r. o.

Projekt využíval v minulých letech vytvořené e-learningové lekce pro žáky, učitele, sociální pracovníky, rodiče a dospělé, zaměstnance a příslušníky Policie ČR, které byly rozšířeny o další témata. V roce 2016 byla nově vytvořena sada deseti videospotů pro seniory. Veškeré informace o projektu jsou dostupné na webových stránkách www.kpbi.cz.

 


Zdroj:

Bc. Eva Mertlová

tisková mluvčí

www.plzensky-kraj.cz