Plzeňský festival stepu začíná ve čtvrtek v ulicích města / 14.–17.10.

Ve čtvrtek 14. 10. od 17 do 18 hodin budou v centru na pěší zóně k vidění ukázky stepařského umění, které zahájí 7. ročník Plzeňského festivalu stepu. Úvodní den bude patřit malým i velkým stepařům ze Step by Step studia Kamily Borovské, které festival organizuje. Až do neděle pak bude probíhat pestrý program. V pátek festival nabídne flash mob více než stovky stepařů od nás i ze zahraničí na Anglickém nábřeží, v sobotu ukázky stepařských studií na pódiu U Branky, workshop pro veřejnost ve Studiu v DEPO2015 a večer hvězdnou Stepařskou show v Měšťanské besedě, na které nebude chybět Daniel Borak ze Švýcarska, několikanásobný mistr světa, tanečník a choreograf s českými kořeny.

Organizátoři mají za sebou nelehké období –v květnu 2020 konání festivalu znemožnila pandemie a o rok později musel být ze stejného důvodu přeložen z května na říjen. „O to víc se teď na náhradní podzimní termín těšíme! Rádi bychom pozvali všechny, které step zajímá, aby se přišli na festival podívat a třeba si i step vyzkoušet – dá se s ním začít opravdu v každém věku,“ zve Kamila Borovská ze Step by Step studia, které festival organizuje.

 

Step by Step studio, které má svoji základnu v DEPO2015, navštěvuje téměř 200 stepařů od 4 do 70 let. Důkazem, že se jim daří, jsou skvělá umístění v českých i mezinárodních soutěžích., k největším úspěchům patří mimo jiné zlaté medaile pro formaci z Mistrovství Evropy 2018 a 2019, k nejčerstvějším jedno druhé a čtyři třetí místa z Mistrovství ČR, které se konalo v sobotu 9. 10. Oceněné choreografie budou součástí festivalového programu.

Vrcholem 7. ročníku se stane Stepařská show ve velkém sále Měšťanské besedy, kterou bude tradičně moderovat Roman Vojtek. Kromě jednotlivců a formací z domácího Step by Step studia se představí i další plzeňské studio – KMtapdance, dále pražské studio Tap Academy Prague, stepaři z Fidgety feed z Hradce Králové a další.

Stepaři setkání na festivalu využijí také pracovně, jsou pro ně připraveny společné workshopy. Jeden z workshopů je určen pro veřejnost a povede ho špičkový ukrajinský stepař žijící v Praze, vítěz letošního MČR ve stepu sólo muži, IgorBezdieniezhnykh. „Na workshop mohou přijít i lidé, kteří si chtějí step jen vyzkoušet – máme pro ně připravené k zapůjčení stepařské boty a vstup na workshop je zdarma,“ upozornila Kamila Borovská.

 

Vstupenkyna Stepařskou show v ceně 310 – 350 Kč jsou k dostání prostřednictvím www.mestanska-beseda.cz nebo v předprodeji na náměstí Republiky 41.

Vstup na vystoupení pod širým nebem i workshop pro veřejnost je zdarma.

Plzeňský festival stepu pořádá SPOLEK K.R.O.K. a organizátorem je Step by Step studio.

Plzeňský festival stepu – program

  1. ročník

14.10. čtvrtek

centrum města Plzně

17:00 – 18:00 Stepování v ulicích

Nechte se překvapit stepem v ulicích města!

 

  1. 10. pátek

Anglické nábřeží, vstup zdarma

17:00 – 17:30 Flash mob

Desítky stepařů přímo v centru města

 

  1. 10. sobota

U Branky, vstup zdarma

10:30 – 13:00 Ukázky stepařských skupin a studií

13:30 – 14:30 Pavel Paur a Company – koncert plzeňské kapely

 

13:00 – 14:30 DEPO2015, Studio, vstup zdarma

Stepařský workshop pro veřejnost

Zkuste si step pod vedením Igora Bezdieniezhnykha

 

19:00 – 21:30 Měšťanská beseda, vstup 310 – 350 Kč

Stepařská show

To nejlepší, co nabízí současný step

Večerem provází Roman Vojtek

 

  1. 10. neděle

10:00 – 13:30 Měšťanská beseda

Stepařský workshop pod vedením Daniela Boraka (Švýcarsko)

Pouze pro registrované


Zdroj:

Daniela Vítová

tiskový servis

www.plzenskyfestivalstepu.cz