Karlovy Vary rozsvítí vánoční strom a vyzdobí centrum města

Karlovy Vary dostanou i letos vánoční výzdobu. Stejně jako v loňském roce bude nejvíc světelných prvků nainstalováno do centra města a rozzáří lokalitu mezi hotely Thermal a Pupp. Vánoční strom bude stát na prostranství před Thermalem.

 

„Chtěli bychom, alespoň v rámci možností, navodit ve městě vánoční atmosféru a dopřát všem možnost projít se v adventním čase slavnostně nasvíceným centrem, pokud to samozřejmě nebude v rozporu s žádným opatřením. Podobně jako v loňském roce připravíme velkorysou a pestrou světelnou výzdobu celé zóny mezi Thermalem a Puppem. Pokud to situace jen trochu umožní, jsme připraveni vystavět u Mlýnské kolonády stánky s typickým vánočním sortimentem,“ uvádí primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová.

Vánoční trhy, pokud bude jejich konání možné, zorganizuje městská společnost KV City Centrum, která je v kontaktu se zájemci z řad prodejců. Případný stánkový prodej bude mít komornější podobu než v loňském roce a bude vycházet z aktuální epidemiologické situace a platných vládních opatření.

Doprovodný program včetně slavnostního zahájení, pokud se situace výrazně nezmění, město pořádat nebude.

 

Vánočním stromem bude výhra v tombole

Vánoční strom roku 2020 věnovala městu Ivanka Míčková. Bezmála patnáct metrů vysoký a necelých třicet let starý stříbrný smrk vypěstovala z malé sazenice. „Vyhrála jsem ho před mnoha lety v tombole na mysliveckém bále v Děpoltovicích. Neměl ani metr. Zasadila jsem ho u našeho domu a on postupně rostl do krásy,“ vypráví Ivana Míčková, která smrk před pěti lety zachránila před zkázou. „Byl tenkrát napaden mšicemi a já se dočetla, že by mohlo pomoci oplachování vodou. Tak jsem po večerech a nocích trpělivě celý strom oplachovala,“ vzpomíná. Vánoční strom města nyní roste v Majakovského ulici. Pokácen a nainstalován u Thermalu bude v druhé polovině listopadu. S ohledem na nutnost minimalizovat shromažďování osob v letošním roce neproběhne tradiční ceremoniál slavnostního rozsvícení vánočního stromu. Svítit bude od prvního adventního víkendu.

 

Lázeňské lesy nabídnou vánoční stromky, kapry a zvěřinu

Lázeňské lesy Karlovy Vary připravují prodej vánočních stromků a masa nejen na sváteční stůl. U střediska Svatý Linhart budou od 10. prosince v prodeji vánoční smrčky balené v síti, kapři a také zvěřina (z divočáka, srnčí, dančí, sika). Ta bude prodávána v kůži, na objednání bude možné maso „rozbourat“. Prodej bude probíhat ve všední dny od 8 do 15 hodin, stromky, a těsně před Vánocemi i kapry, bude možné koupit i o víkendu.

 


Zdroj:

Helena Kyselá

tisková mluvčí

www.mmkv.cz