Ceny za záchranu života 2019 jsou předány

Dagmar Gajdošová, Štěpánka Krejčová, Jiří Vacek a Václav Daňhel dnes získali Cenu hejtmana Plzeňského kraje za záchranu života za rok 2019.

Ceny jim předala náměstkyně vykonávající funkci hejtmana Marcela Krejsová na základě došlých nominací, které mohli posílat v průběhu ledna až do 10. února obyvatelé Plzeňského kraje na krajský úřad poštou nebo elektronicky. Ceny měly být předány koncem března, ale kvůli koronavirovým opatřením byly předány až dnes.

Marcela Krejsová předala bronzovou pamětní medaili a šek v hodnotě 10 tisíc korun čtveřici  oceněným, kteří svým jednáním a pohotovostí pomohli lidem, kteří byli v ohrožení života. Jsou to Dagmar Gajdošová, Štěpánka Krejčová, Jiří Vacek a Václav Daňhel.

Je vždy příjemné setkat se s někým, kdo nezištně někomu pomohl, především když se jedná o lidský život. Jsem ráda, že mám příležitost vám osobně poděkovat a setkat se s vámi,“ uvedla náměstkyně Marcela Krejsová.

Dagmar Gajdošová

Při fotbalovém utkání v Maršových Chodech poskytla první pomoc Karlu Pácalovi, který na hřišti náhle zkolaboval následkem zástavy srdce. Do příjezdu záchranky a vrtulníku, které přivolali spoluhráči, mu prováděla masáž srdce a resuscitaci.

 

Štěpánka Krejčová a Jiří Vacek

Při setkání zaměstnanců úřadů v rámci DSO Mikroregion Borsko zkolaboval starosta obce Rozvadov. Nominovaní do příjezdu záchranky a příletu vrtulníku zahájili masáž srdce.

 

Václav Daňhel

Při odborném výcviku ztratila žákyně 3. ročníku oboru vzdělání mechanik-opravář motorových vozidel náhle vědomí a upadla. Při pádu zapadl dívce jazyk. Nominovaný, který je učitelem odborného výcviku, před dopadem na zem stihl dívku zachytit a zapadlý jazyk vyjmul.

 


Zdroj:

Mgr. René Zeithaml

Oddělení mediální komunikace

www.plzensky-kraj.cz