Papoušek zabloudil k autosalonu. Ke kolabující dívce volali strážníci záchranáře

Zástupce exotického ptactva při letu narazil do výlohy.

Papoušek zabloudil k autosalonu.

V pátek v dopoledních hodinách ohlásili z plzeňského autosalonu na městskou policii nález opeřence. Papoušek z rodu Agaporis, který uletěl neznámému chovateli, se dostal k autosalónu v Borské ulici. Tady při letu narazil do výlohy a omráčený padl na zem. Ptačímu uprchlíkovi chtěla pomoci šestadvacetiletá dívka, která byla svědkem celé události. Papouška vzala a uložila do papírové krabice, kde se opeřenec po chvilce probral.  Strážníci ze skupiny pro odchyt zvířat jej předali do Záchranné stanice živočichů Plzeň v Zábělské ulici, kde se o něj postarali.

 

Do obchodu si přišel pro špekáčky.

Kradl v obchodě uzeninu a byl přistižen.

V sobotu vpodvečer navštívil obchod v Lábkově ulici 65letý Plzeňan. Jak se ukázalo, zákazník nepřišel nakupovat, nýbrž krást. V regálu s potravinami si vybral balení špekáčků, se kterým prošel pokladnou, aniž by za něj zaplatil. Jeho cestu z prodejny ven mu ale překazil pracovník ostrahy, který ho zadržel a zavolal strážníky. Po nezbytných úkonech byl muž předán policistům. Z policejních evidencí bylo totiž zjištěno, že po něm pátrají.

 

Ke kolabující dívce volali strážníci záchranáře.

Na pláž Boleveckého rybníka, kde probíhal Bolevák Music Festival 2020, musela v sobotu odpoledne vyjet zdravotnická záchranná služba. Hlídku strážníků požádal o pomoc pro svoji 19letou přítelkyni 32letý muž. Dívce se udělalo nevolno, strážníkům si stěžovala na celkovou slabost. Zřejmou příčinou byl podle všeho dlouhý pobyt na sluníčku.  Do příjezdu záchranářů, kteří pacientku odvezli do nemocničního zařízení, se o ni po celou dobu hlídka starala.

 

Odložená koťata.

Pracovníci plzeňského útulku věnují od soboty péči dalším kočičím svěřencům. Strážníci z odchytové skupiny sem přivezli z ulice k Hůrce pět malých nalezenců najednou. Čtyři kocoury a jednu kočku někdo odložil v papírové krabici. Koťata byla cca 6 týdnů stará.

 

Strážníci pomohli zraněnému cizinci, ležel na chodníku a kolem hlavy měl kaluž krve.

Muže zachránila všímavost strážníků.

Padesátiletý cizinec, kterého strážníci v neděli dopoledne našli ležet v Heyrovského ulici na chodníku obličejem k zemi, vděčí za pomoc strážníkům z Bor. Projížděli služebním vozidlem kolem, a když ho spatřili, ihned se k němu vydali zjistit, co se mu stalo. Třásl se, okolo hlavy měl kaluž krve a vůbec nereagoval na jejich podněty. Hlídka proto zavolala záchranáře a začala muži okamžitě poskytovat první pomoc, k čemuž využila zdravotnického materiálu ze záchranářského batohu ve vozidle. Cizinec měl zakrvácený obličej, z nosu mu tekla krev, část hlavy měl oteklou a nose tržnou ránu. Muže se podařilo přivést strážníkům po chvilce k vědomí. Až do příjezdu záchranářů s ním komunikovali a udržovali ho v klidu. Pacienta odvezla zdravotnická záchranná služba k ošetření do nemocničního zařízení v Plzni na Borech.


Zdroj:

Pužmanová Jana
Tisková mluvčí Městské policie Plzeň
www.mpplzen.cz