Solární panely snižují závislost na drahé elektřině

Někdy jsou ceny energií jako na houpačce a zvláště u elektřiny nelze odhadnout, jak se cena bude vyvíjet v dalších letech. Jak zařídit, aby člověk nemusel platit stále více? Řešením jsou vlastní solární panely. Nemusíte mít celou voltaickou elektrárnu, stačí si dát několik solárních panelů na střechu a alespoň zčásti si uhradíte svoji spotřebu elektřiny. Připevnění panelů není nijak náročné. Dávají se na plochou i rovnou střechu, fasádu nebo plochu blízko domu. Instalaci si objednáte u odborné firmy, která vyrobí ocelovou konstrukci. Pokud nemáte jiné využití pro větší pozemek, vyzkoušejte vlastní solární elektrárnu.

Solární panely využívají princi křemíkových polovodičů

Solární panely pracují na principu přeměny sluneční energie na elektrickou. Sluneční svit, to je vlastně elektromagnetické záření o určité energii. Světlo pak dopadá na solární panely, jež se skládají z křemíkových polovodičů. Na elektrickou energii přemění 12 až 14 procent slunečního svitu. V současné době se pracuje na novém principu přeměny energie, který má blízko k fotosyntéze. Fotosyntéze je proces, při kterém rostliny vyžívají sluneční energii při výrobě organických látek. Fotovoltaické články už by nebyly na křemíkové bázi, ale bílkovinné. Jejich účinnost má být až 25 procent.

Bude mít každý nový domek v budoucnu solární panely?

Solární panely dnes už nejsou drahé, proto se stále častěji objevují na rodinných domcích. Buď fungují jako zdroj energie pro některé zařízení v domě, například ohřívají bazén či teplou vodu, nebo dodávají elektrický proud do veřejné sítě. Obvyklá je kombinace obou využití. Solární energie spadá do kategorie obnovitelných zdrojů, proto ji státy podporují. Technologie se stále vyvíjí, dodává ji stále více firem, proto klesá cena fotovoltaických výrobků. Možná přijde čas a solární panely bude mít na střeše každý nový rodinný domek. Snížit si účet za elektřinu pomocí vlastních zdrojů se určitě vyplatí.

 


Zdroj:

www.pressweb.cz (SEO Services, s.r.o.)