Víte, kdy odbouráte alkohol po 2 pivech?

I když v mnoha evropských městech je pár desetin procent alkoholu v krvi za volantem tolerováno, v České republice tomu tak není. Stejně jako v Estonsku nebo na Slovensku je zde nulová tolerance alkoholu za volantem. Proto pokud někam vyrážíte, nesmíte si dát ani jedno pivo, natož dvě. Jenže co když jste si při dopolední práci na zahradě dvě piva dali, ovšem posléze jste zjistili, že za pár hodin musíte někam nutně odjet? Co dělat v takovém případě? V takovém případě se budete zajímat o to, jak dlouho se alkohol ze dvou piv v těle drží. A když to zjistíte, snažíte se alkohol z těla co nejrychleji odbourat.

Jak dlouho se drží v těle alkohol po dvou pivech?
To, jak dlouho se alkohol v těle drží, se odvíjí od mnoha věcí. Vliv má na to pohlaví, také teplota alkoholu nebo vaše fyzická kondice. Obecně platí, že muži odbourávají alkohol rychleji než ženy, v ženách alkohol sídlí bohužel delší dobu. Nelze přesně z hlavy říct, jak dlouho se bude ve vašem těle držet alkohol po dvou pivech, lze to však vypočítat, a to tak, že množství vypitého alkoholu v decilitrech vynásobíte procentem alkoholu v daném nápoji, poté to vydělíte svou hmotností, jež je vynásobená konstantou (ženy=0,49, pánové=0,58).

Třeba u pětaosmdesátikilového muže se bude alkohol ze dvou piv držet v těle zhruba čtyři a půl hodiny.

Jak urychlit odbourávání alkoholu z těla
Samozřejmě jsou to jenom výpočty, v praxi to může být úplně jinak. Existují navíc způsoby, jak urychlit odbourávání alkoholu v krvi. Například to jde tak, že zvýšíte příjem minerální vody s magneziem, pomůže také zvýšení příjmu vitaminu C. Vhodná je také káva, protože kofein obsažený v ní je diuretikem, jež urychluje vylučování alkoholu z těla.

Skvělým pomocníkem je taktéž Alcohol Killer, což je nápoj, který dokáže zvýšit rychlost odbourávání alkoholu v krvi až o čtyřicet procent.

 


Zdroj:

www.pressweb.cz (Seokonzult.cz)