Úžasný pestrobarevný muzikál na Nové scéně DJKT

Soubor muzikálu Divadla J. K. Tyla v Plzni připravuje jeden z nejznámějších muzikálů legendární autorské dvojice Tim Rice a Andrew Lloyd Webber Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, který bude mít premiéru 1. prosince na Nové scéně DJKT.

Muzikál vznikl v roce 1968 jako čtvrthodinové školní představení pro děti. Během let autoři pop kantátu, inspirovanou starozákonní legendou o Josefovi, jeho úžasném plášti a schopnosti vykládat sny, rozpracovali na dvouhodinovou „celovečerní“ show v dimenzích muzikálu superlativů. Plzeňskou inscenaci nastuduje režisérka a šéfka souboru opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského v Ostravě Gabriela Petráková, jež režírovala i úspěšné ostravské uvedení v roce 2012, s využitím překladu Michaela Prostějovského. „Josef je jediný úžasný biblický příběh v rytmu rock ‘n’ rollu se skvělými melodiemi, plný humoru i ponaučení. Herce i diváky baví přesně 50 let, ačkoliv vypadá, že vznikl včera,“ komentuje muzikál Prostějovský. V titulní roli se představí mladý člen souboru Pavel Klimenda, který se několik let věnoval párovému akrobatickému rock ‘n‘ rollu a může se pyšnit třemi tituly mistra České republiky a třetím místem na mistrovství Evropy. Roli Vypravěčky, která společně s dvacetičlenným dětským sborem provází celým dějem, ztvární Kateřina Falcová. Divadlo J. K. Tyla uvedením muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť navazuje na veleúspěšné Kočky stejného skladatele a navíc připomíná 50. výročí vzniku této prvotiny populární autorské dvojice Lloyd Webber – Rice.

Vstupenky můžete zakoupit v pokladně předprodeje Smetanovy sady 16, 301 00 Plzeň, on-line na webových stránkách djkt.eu nebo v síti Plzeňská vstupenka.


Zdroj:

Bc. Martina Drbušková
Tisková mluvčí 

Divadlo J. K. Tyla
Palackého náměstí 2971/30
301 00 Plzeň, CZ

Tel: + 420 378 038 181
Mobil: +420 605 454 967
E-mail: martina.drbuskova@djkt.eu

www.djkt.eu
facebook DJKT