Noc divadel začne v Alfě už odpoledne / 17.11.

Plzeňské Divadlo Alfa hraje především pro děti, Noc divadel tu proto začíná už odpoledne a navazuje na sobotní představení od 15 hodin. Po skončení veselého příběhu Kosprd a Telecí se v 16:15 otevřou brány divadla a návštěvníci nahlédnou do tajů loutkářské kuchyně. Čekají na ně loutky, které si mohou prohlédnout zblízka, vyfotografovat se s nimi, či zapojit se do jejich výroby. Uslyší čtení pohádek, doprovázené loutkářskými ruchy, mohou prozkoumat jeviště a chybět nebude ani unikátní loutkářská peepshow, určená výhradně dospělým.

„Opět nabídneme dětem i dospělým ty nejzajímavější atrakce loutkového divadla. Malou loutkářskou dílnu najdou návštěvníci ve foyer, na jevišti si projdou lidé dekorací a oblíbené povídání s ukázkami loutek z archivu proběhne v klubu Alfy ,“ upozornil ředitel Divadla Alfa Jakub Hora.

 

Noc divadel si Alfě užijí děti i dospělí. Čeká je celkem šest stanovišť, mezi kterými mohou volně procházet a zastavit se u dění, které se jim bude zrovna líbit. A pokud se jim podaří sesbírat na všech stanovištích razítka, čeká je v pokladně divadla malá odměna.

Na stanovištích se malí i velcí potkají s herci i s dalšími členy souboru Alfy. V divadelním klubu bude pohádky doprovázené ruchy číst držitelka Ceny Thálie herečka Blanka Josephová-Luňáková spolu se svým kolegou Petrem Vydareným. Herec, režisér a autor Petr Borovský provede návštěvníky světem loutek a herečky Radka Mašková a Martina Hartmannová s nimi budou vyrábět v dílně.

 

Ve foyer bude k vidění také výstava loutek známého plzeňského Divadýlka Kuba. Výstava je beneficí pro principála divadla Petra Mláda, který vážně onemocněl. „Rozhodli jsme se našeho kamaráda a výborného loutkáře podpořit a budeme moc rádi, když se k nám návštěvníci Noci divadel připojí,“ řekl Petr Borovský.

Divadlo Alfa se Noci divadel účastní už třetím rokem, v obou předchozích letech měly prohlídky velký úspěch a divadlem prošly stovky návštěvníků. Stejně jako vloni je vstup od 16:15 zdarma a lidé se budou moci bavit zhruba do 19ti hodin takřka v celém objektu Alfy.

 

Vstupenky na představení Kosprd a Telecí

je možné zakoupit ve všech prodejních místech systému Plzeňská vstupenka a také přímo v pokladně Divadla ALFA, otevírací doba: PO – PÁ 8.00 – 15:30 hod.

Pokladna Divadla ALFA je také otevřená vždy 1 hodinu před představením.

 

Vstupenka do Divadla ALFA platí jako jízdenka MHD v Plzni – jednu hodinu před a jednu hodinu po představení!


Zdroj:

Daniela Vítová

mobil: 00420 603 736 159

e-mail: d.vitova@volny.cz

www.divadloalfa.cz